Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Recep Yılmaz – Bir 12 Eylül Hikayesi

Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Recep Yılmaz: Bir 12 Eylül Hikayesi

Taşova Gençlik Merkezimizin çok beğenilen, yayınlanmasını sabırsızlıkla beklediğimiz projelerinden biri olan, adeta Taşovamızın geçmişten geleceğe köprüsü görevini üstlenen “Ne Mazi Ne Ati” Projesinin bu haftaki konuğu, Taşova’mızın renkli siması Recep Yılmaz Ağabeyimiz.

“İsmim Recep Yılmaz, vilayetim Amasya, kazam Taşova, köyüm Mercimek. Doğumum 1941. Yaşım 78. Şu yaşıma kadar yaşadım, iyiyi kötüyü gördüm, köyü yollardan ayrıldım, iyi yollara kanaat getirdim.” diye sohbetine başlayan Recep Ağabeyimize röportajcı kızımızın, “Recep amca, hayatında unutamadığın bir anın var mı”, sorusuna “1980’de çok büyük, unutamadığım bir anım var”, diyerek 12 Eylül 1980 askeri ihtilal döneminde yaşadığı bir anısını anlattı.

Recep bey ağabeyimize sağlıklı, uzun ömürler dileriz.

Sohbet Videosu:

(Özür: Recep Yılmaz Ağabeyimizin sohbet videosunun ses düzeninde büyük bir ses bozukluğu probleminden dolayı özür dileriz. Gençlik Merkezi Müdürü’müzden aldığımız bilgiye göre, yeniden düzenlenmiş hali en kısa zamanda paylaşılacaktır.)

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKORONAYA YENİK DÜŞTÜ
Sonraki haberPANDEMİ HASTANESİ OLDUK…
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581