Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu İşçi Emeklisi Said Darıcı

Ne Mazi Ne Ati’nin Bu Haftaki Konuğu Yılların Hareketliliğinden Hiçbir Şey Kaybettiremediği Sahaların Vazgeçilmezi, Yeşilırmak Mahallesinden Koca Çınar, Said Darıcı Amca.

Taşova Gençlik Merkezimizin çok sevdiğimiz, yayınlanmasını dört gözle beklediğimiz projelerinden biri olan “Ne Mazi Ne Ati” Projesinin bu haftaki konuğu, Taşova’mızın Yeşilırmak Mahallesinden, yılların canlılığından hiçbir şeyi götüremediği, Taşova’nın bir zamanlar bütün spor etkinliklerinde sahaların yıldızı, cazgırı, amigosu, yüreği sevgi dolu, güleryüzlü, alçakgönüllü, 1941 doğumlu, koca çınar, işçi emeklisi Said Darıcı Amca.

Said Amca, Namı Diğer Said Çavuş, 1941 yılında Taşova’da (eski adı Yemişenbükü’nde) doğduğunu, ilkokuldan sonra okuyamadığını, askerliğini İzmir Narlıdere’de “Çavuş” olarak yaptığını, bu yüzden sevenlerinin kendisine Said Çavuş diye hitap ettiklerini, bir dönem muhtarlık yaptığını, spor yapmayı sevdiğini ve çevredeki tüm sportif faaliyetlerde bulunduğunu ve ilerleyen yaşlarında da cazgırlık yaptığını, … bir bir anlattı.

Beşiktaşlı Karakartal Said Amcamızın sohbetini kendi ağzından dinleyelim:

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberBİR KÖYÜMÜZ AZ KALSIN YANIYORDU….
Sonraki haberKIBRIS GAZİSİ TURAN GÜNGÖR VEFAT ETTİ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581