Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Emekli Hafız Murat Öztürk

Ne Mazi Ne Ati’nin Bu Haftaki Konuğu Emekli Hafız Murat Öztürk Hocamız

Taşova Gençlik Merkezimizin çok sevdiğimiz, yayınlanmasını dört gözle beklediğimiz projelerinden biri olan adeta Taşovamızın geçmişten geleceğe köprüsü görevini üstlenen “Ne Mazi Ne Ati” Projesinin bu haftaki konuğu, Taşova Müftülüğünden emekli, Hafız Murat Öztürk Hocamız.

1945 Trabzon Akçaabat doğumluyum diye hayat hikayesini anlatmaya başlayan muhterem hocamız, 10 yaşındayken hafızlık eğitimine babasıyla başladığını, babasıyla hafızlığın sürmeyeceği anlaşılınca Esençay’da Kızıl İmam’a gittiğini, sabah akşam Esençay’a yaya gidip gelerek çok zor şartlarda hafızlık eğitimi aldığını, hafızlık eğitiminden sonra eski Taşova Müftüsü Hafız Mehmet Ali Gültekin Hocadan “Talim” eğitimi aldığını, evliliğini, askerliğini, Taşova Müftülüğündeki anılarını vs anlattı.

Taşova Müftülüğü şoförlüğünden emekli Muhterem Hocamızın geri kalan sohbetini kendi ağzından dinleyelim:

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKERİM ÖNTÜRK VEFAT ETTİ
Sonraki haberIRMAK, ÇOK BERBAT!…
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581