Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Emekli Esnaf Mehmet Şimşek

Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Emekli Esnaf Mehmet Şimşek

Taşova Gençlik Merkezimizin gönüllere taht kuran, yayınlanmasını sabırsızlıkla beklediğimiz projelerinden biri olan, adeta Taşovamızın geçmişten geleceğe köprüsü görevini üstlenen “Ne Mazi Ne Ati” Projesinin bu haftaki konuğu, Emekli Esnaf Mehmet Şimşek.

Doğumum 1931 ama beş ya da daha küçük yazılmış olabilir, 1925 yılları olabilir, diye kendini tanıtmaya başlayan asırlık çınar Mehmet Amcamız, doğum yerini Erbaa, köyünü Kale, Hüvelenkalesi olarak belirtti. Taşova’ya geldiğini, bir çok ticari işlerde bulunduğunu, İstanbul’a mal götürdüğünü, sergi açtığını… anlattı ve bize Erbaa depremi ile ilgili hala capcanlı anılarını anlattı.

Mehmet Amcamızın anılarını kendi ağzından dinleyelim.

Mehmet Amcamıza sağlıklı, uzun ömürler dileriz.

Sohbetin Videosu:

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberFELENBEL KALESİNDE KOMUTAN MEZARI…
Sonraki haberAlüminyum Doğrama ve Tercih Nedenleri
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581