Ne Mazi Ne Ati’nin Bu Haftaki Konuğu Emekli İmam Ali Gündüz

Taşova Gençlik Merkezimizin gönüllerimize taht kuran projelerinden biri olan “Ne Mazi Ne Ati” Projesinin bu haftaki konuğu 82 yaşındaki Emekli İmamlarımızdan Ali Gündüz Hocamız.

Ben Taşova kurulmadan önce Yemişenbükü isimli köyde 1938 yılında dünyaya geldim diye kendini tanıtarak hayat hikayesine başlayan Muhterem Hocamız;

ilkokul yıllarından bahsetti, ilk Kur’an eğitimini Taşova’nın ilk müftülerinden ve de yetiştirdiği yüzlerce Kur’an bülbülleriyle tanıdığımız Hafız Mehmet Ali Gültekin’den aldığını söyleyerek daha sonrasında İstanbul’daki hafızlık ve Arapça eğitimi çalışmalarından bahsetti.

Askerliğimi Diyarbakır’da Uçaksavar olarak bitirdim diyen Muhterem Hocamız, askerlik sonrası Damızlık Koyun Üretme işine heveslendiğini, başladığını ve 36 sene sürdürdüğünü, Taşova’daki resmi İmam Hatiplik görevine 1967 yılında başladığını söyledi.

Yaylacılık hayatından da anlatan Taşova’mızın değerli büyüklerinden ve yıllarca Taşova Yemişen Caminde imam hatiplik yapan ve buradan 1988 yılında emekli olan Ali Gündüz Hocamızın hayat öyküsünü kendi ağzından dinleyelim.

Muhterem büyüğümüze Allah’tan (c.c.) uzun, sağlıklı ömürler dileriz.

VİDEO:

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberSON NEFESE KADAR…
Sonraki haber48 YIL ÖNCESİNDE TAŞOVA (RENKSİZ FOTOĞRAFLAR)
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581