Amasya İtimat

Ne Bisiklet yolu var ne de Park yeri!

Haber: Serdoğan Sıvacı

Son dönemlerde bisiklet ve yeni nesil ulaşım araçları da artınca ilçemizdeki trafik sıkıntıları ikiye katlandı. Trafiğin sıkıştığı yerlerde hem araç sahipleri hem de bisiklet kullanıcıları zorlanırken bisiklet kullanıcıları bu anlamdaki yatırım eksikliğinin giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Gençlerimizin ziyaret ettiği ve İlçemizin en önemli kurumlarından biri olan Gençlik Merkezi ve Sağlık Ocağı girişi bu durumdan nasibini alan yerlerden biri. Gençlerin ağırlıklı olarak bisiklet kullanması, ilçenin yükünü kaldırmayan yol ve sokaklar ciddi problem olurken şehirde hareket etmek adeta imkânsız hale geldi. Fakat kentin bu anlamdaki alternatif araçlar konusundaki yetersizliği de dikkat çekerken her geçen gün artan bisiklet kullanımı için kullanıcılar bisiklet yolları, parkları gibi isteklerinin karşılık bulması için çağrılarını sıklaştırdı.

NE PARK YERİ VAR NE DE YOL…

İlçemizde bisiklet ve scooterlerin yanlış kullanılmasının problem oluştuğundan bazı vatandaşlar ve gençler, “Düzelmesi gereken önemli sorunlardan biri. Araçla ilerlemektense bisiklet ve scooterlar ile ulaşım sağlamak daha kolay fakat bisiklet ve scooterların kent merkezinde ve çarşıda yanlış kullanımı yanlış park edilmesi herkes için problem oluşturmaktadır. Bunun önüne geçmek için yetkililerin, bisiklet ve scooterlar için gerekli park alanları yaptırması, bisiklet sürüş yolları yaptırması gerekiyor.” ifadelerini kullandılar.

Öteyandan Sıcakların artması ve günlerin uzamasıyla çocukların şehir içi trafiğine çıkmaları noktasında araç sahiplerinin çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Yorum Ekle