Amasya İtimat

MUHTARLARI DİNLEYİP, ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞTILAR..

Haber ve Fotoğraflar: Serdoğan Sıvacı

İlçemiz Cumhuriyet Parkı’nda 4 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 10:00’da, Amasya Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında, düzenlenen toplantı ile muhtarların özellikle İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri, Orman Bölge Müdürlüğü ve TEDAŞ ile diğer kurum ve kuruluşlardan yörelerinin ihtiyaçlarının görüşüldüğü bir istişare toplantısı düzenlendi.

Taşova AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıya; Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Amasya milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez, Taşova Kaymakamı Efe Kılıç,  İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Arı, İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan, AK Parti İl Başkanı Ekrem Toto, Ak Parti Taşova İlçe Başkanı Gökhan Aykan, İl genel meclisi üyeleri: Tekin Sobacı ve Reşat Korkmaz, ilimiz ile ilçemizdeki kurum müdürleri  katıldı.

Muhtarların katılımı ile düzenlenen toplantıda açılış konuşması yapan Amasya milletvekili  Çilez, özellikle bu toplantının organize edilmesine vesile olan ve ilçemizin sorunları ile özel olarak ilgilenerek duyarlılık gösteren milletvekili  İpek ve Amasya Valisi Yılmaz Doruk’a, bölge müdürlerine, diğer kurum amirlerine, teknik personellere ve muhtarlara teşekkür ederek başladı.

Devamında Vali Doruk, bölge müdürleri, kurum müdürleri ve muhtarlar arasında, muhtarların dile getirdiği köylerin ve mahallelerin sorunlarına dair görüş alışverişi yapıldı ve çözümüne dair koordinasyon sağlandı.

Programda söz alan Muhtarlar; Çaydibi, Ardıçönü, Sofualan, Dereli, Tekke, Şeyhli, Alçakbel, Kavaloğlu, Esençay, Dörtyol, Güvendik, Tekpınar, Şahinler, Ballıca, Cumhuriyet Mahallesi, Sepetli, Sanayi Mahallesi, Yerkozlu, Uluköy, Elmakırı, Tatlıpınar, Destek, Karamuk, Yenidere Köyü Muhtarı söz alarak birer konuşma yaptılar..

Muhtarların dile getirdiği hususlar tek tek not alınarak ilgili kurumlarca gereğinin yapılmasını dair planlamalar yapıldı. Toplantı sonunda hatıra fotoğrafı da alan heyet, özellikle de muhtarlar Amasya Valisi Yılmaz Doruk’a milletvekileri Haluk İpek ve Hasan Çilez’e, Kaymakam Efe Kılıç’a emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

 

Yorum Ekle