MUHTAR COŞKUN ÇALIŞMALARI İLE ÖRNEK OLUYOR

İlçemize bağlı Uluköy köyünde  yaşayan muhtar Abdullah Coşkun, 2 yıldır köyünün muhtarlığını yapıyor. Muhtar Coşkun’un köyü ile ilgili hedef, hayal ve projeleri ise vizyon açısından ülkemizdeki bir çok belediye başkanını kıskandıracak boyutta.
Coşkun, Uluköy  köyüne  sırf 2015 yılında hali hazırda proje ve etüt aşamasında olan bir çok işi sürdürürken , özellikle 12 metre genişliğinde, 11 kilometre uzunluğundaki yolun çevresindeki  tarla sahiplerine istimlak ödemeden yaptırıyor. Muhtar Coşkun, ilçeye bağlayan yolun yapımı için Amasya İl Özel İdare araçlarını seferber etmiş olup, 1958 yılında belediye olan ve 2014 yılında kapanan köy yolunda şu an  8 tane kamyon, 1 dozer, 1 tane yükleyici,  20 tane personel çalışıyor.
Muhtar Coşkun’un  gündemindeki konular arasında,  köy okulu yanında 2.5 dönümlük yeşil alanın park yapılması, su depolarının yenilenmesi, sulama göleti su kanallarının kapalı sisteme çevrilmesi gibi dev projeleri var

Uluköy Köyü muhtarı Abdullah Coşkun; ” Köyümüzün tarihi Selçuklulara dayanıyor. 1958 yılında belde olduk. 2014 yılına kadar belde olarak devam ettik. Şimdi köy olduk. Muhtar olarak ilk icraatım Uluköy ile Taşova arasındaki yolun yaptırılması oldu. Yol kenarındaki tarla sahiplerine istimlak bedeli ödemeden bu yol çalışmalarını yapıyoruz. 12 metre genişliğindeki yolumuz inşallah hayırlara vesile olur. Bu yolun yapımında bizlere desteğini esirgemeyen  milletvekillerime, sayın Valime, İl Özel İdare Genel Sekreterime, Kaymakamıma , yol şube müdürüme ve köy halkıma şükranlarımı sunuyorum. Yine gerçekleştirmeyi düşündüğüm  projelerim var. Okulumuzun yakınında 2.5 dönüm yeşil sahamız var. Bütün imar çapıyla, yol terki işleri ile her şeyi ile hazırlattım ve İl Özel İdaremiz Genel Sekreterliğine  projemi teslim ettim. Parkımız yapıldığında, parktaki oyuncaklar, yaşlı ve engellilerle ilgili araç ve gereçleri kaymakamlığımızın desteği ile alacağız. Ayrıca su depolarımızın  yenilenmesi, sulama göletindeki su kanallarının kapalı sisteme alınması projelerimi de hayata geçirmeye çalışacağım ” dedi.M2U00037(1) M2U00044(1) M2U00049(1) M2U00050(1) M2U00054(1)

DSC00022 DSC00023 DSC00025

 

Yorum Ekle