Amasya İtimat

Minik Öğrenciler Barış Pınarına destek için Kermes düzenledi

İlçemizde Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat ilkokulu öğrencileri tarafından Barış Pınarı Harekatına destek amacı ile okul bahçesinde kermes düzenlendi.

Her zaman Mehmetçiğimizin yanındayız diyen okul müdürü Mustafa Özçiftçi

“Ülkemiz kritik bir dönemden geçiyor. Ordumuz tarafından Barış Pınarı harekatı başlatıldı. Bizlerde hem manevi hem de maddi olarak Mehmetçiğimize, ordumuza, askerimize destek olmak için öğrenci ve velilerimizin desteği ile kermes düzenledik. Bu çalışmamızı öğrencilerimizden gelen istek üzerine yaptık. İki gün sürecek kermesimizden elde edilen gelirler Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlanacak.

Barış Pınarı harekatına bir destekte bizden olmuş olacak. Hem maddi hem de manevi olarak Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik.Çocuklarımıza özgürce eğitim verebiliyorsak, özgürce koşup oynayabiliyorsalar bu ordumuzun ve Mehmetçiğimizin sayesinde.Her zaman ordumuzun yanındayız. Allah’tan dileğimiz Mehmetçiğimiz muvaffakiyetle görevini  tamamlar” dedi.

Okulun 4. sınıf öğrencisi Asya Tomar “Biz asker ağabeylerimizi çok seviyoruz onlara destek için kermes düzenledik” dedi.

Öğrenciler asker selamı vererek Barış Pınarı Harekatına destek verdiler.

Yorum Ekle