MİNİK KALPLER AFRİN’DE

İlçemiz Cumhuriyet İlkokulu  Afrin’de bulunan Mehmetçiğe destek vermek için “Minik Kalpler” kendilerinin yaptığı kitap ayraçlarını satarak parasını Mehmetçiğe gönderdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından  Afrin’de  tamamlanan  “Zeytin Dalı” Harekatına katılan askerimize destek için 19 Mart 2018  Pazartesi  günü Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri  el emeği 170 kitap ayracı yaptı. Yaptıkları kitap ayraçlarını satarak elde ettikleri 1.686 ‘binaltıyüzseksenaltı) lirayı askerlerimize ulaştırılmak üzere  Taşova Halk bankası  “Mehmetçik Hesabı” na  yatırarak dekontu askeri yetkililere teslim etti.

Okul Müdürü Said Yüce, “Öğrencilerimiz sınıflarda kendi el emeği ile 170 adet kitap ayracı yaptı.  Bu ayraçları satarak minik bağışlarla topladıkları 1.686 lira parayı, Afrin’de başlatılan “Zeytin Dalı Harekatına “ destek amaçlı olarak Mehmetçik Vakfına yatırdılar. Banka dekontunu da Askeri yetkiliye teslim ettiler.Bu süreç içerisinde minik kalplerin heyecanı bizleri çok duygulandırdı. Mehmetçiklerimizi unutmayarak, bunu sosyal sorumluluk projesine dönüştürüp gerekli organizasyonu yapan ve katkıda bulunan  kendileri küçük, yürekleri büyük  tüm okul öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

 

Yorum Ekle