Amasya İtimat

MİNARE İNŞAATINA BAŞLANDI

Haber: Ahmet Şimşek

Taşova ilçemize bağlı Arpaderesi Köyü minare inşaatına başlandı. Minarenin temeli Kurban bayramından önce 10 Haziran 2024 tarihinde atıldı. Simdi minare yardımseverleri ve hayırseverlerini bekliyor.

Yapılan açıklamada; ”Camii Dernek Başkanı Ahmet Özçelik ve köy Muhtarı Eyüp Pulur’un iş birliği ile nasip olursa camiiye yakışır İslam’ın ve caminin simgesi minare yaptırmak istiyoruz. Camii de, Minare de hepimizin. Hayırseverlerin büyük bir şevkle camii için yardıma koşması sonucu camii yapıldı. Simdi sıra minarede. Hepinize emekleri geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bizler sizin yardımlarının tek kuruşunu bile harcarken kılı kırk yarıyoruz. Camii inşaatımız şevkle ilerlerken, Cami derneği yapılan her yardımın Allah’ın evine yapıldığını, harcamaların en ince ayrıntısına kadar araştırıp, malzemelerin en kalitelisini ve fiyat olarak en uygununu seçmeye özen gösteriyoruz.

Yardım kampanyasına destek olmak isteyen hayırseverler için:

ZİRAAT BANKASI TAŞOVA ŞUBESİ TR87 0001 0002 7294 9232 7250 01 Numaralı İBAN Hesabına gönderebilirsiniz. Banka yoluyla yapılan bağışlarda alıcı kısmına Arpaderesi Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yazılması gerekmektedir.
Tel: 0 505 649 44 76 Ahmet Özçelik Camii Dernek Başkanı

05amasyam05 Haber Aktüel Magazin Kültür.

Yorum Ekle