Amasya İtimat

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ RIZA ATASOY’UN AÇIKLAMASI

    İlçe Milli  Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy  2012 – 2013 Öğretim yılı gerek velilerin gerek ise ğrencilerin kafasında oluşan soru işaretlerine açıklık getirdi.

    Konu ilgili görüşlerine baş vurduğumuz  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy. yaptığı açıklamasında. Bakanlığımızın yeni öğretim yılında uygulamaya koyduğu zorunlu eğitim 4 + 4 + 4 olarak belirlenmiştir. “İlk 4 yıl İlkokul İkinci 4 yıl orta okul üçüncü 4 yıl Lise olarak belirlenmiştir.İlçemiz de Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerekli planları hazırlamış ve tedbirleri almıştır.”dedi.

     Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy  açıklamalarını sürdürerk;”Yeşilırmak ilk Öğretim Okulu bu öğretim yılı ilk Okul olarak hizmet verirken.Atatürk ilk Öğretim Okulu orta okul.Özkan Ağış İlk öğretim Okulu ilk Okul olarak hizmete devam edecektir”dedi.

     Yeni Öğretim yılına ilçemizde  sorunsuz şekilde başlayacağını belirtirken. Belde ve köylerimiz de bazı okullarımız da İlk ve orta Okul birlikte hizmet verirken bazılarında ise İlkokul bazılarında ise ortaokul olarak hizmet vereceğini ifzde eden Atasoy,10 Eylül 2012 günü okul öncesi öğrencilerimiz ve İlkokul birinci sınıflar.öğrenime başlarken.17 Eylül 2012 günü tüm okullarımızın.2012 – 2013 Öğretim yılına başlayacağını söyledi

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy 2012 – 2013 Öğretim yılı tüm öğrencilerimize velilerimize ve ülkemize huzur başarı getirmesini diliyorum

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.