Amasya İtimat

MHP AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAYI SARI MİTİNG HAVASINDA GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilimiz milletvekili adayı Mehmet Sarı,  ilçemizde MHP rüzgarı estirdi. Beraberinde partili yöneticilerle seçim ziyaretlerinde bulunan adaylar, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
MHP’nin  ilçemizdeki seçim çalışmaları son sürat devam ediyor. MHP Amasya  milletvekili adayı Mehmet Sarı,  ilçe merkezi ve bağlı köylerde temposu yüksek bir seçim çalışmasına imza attı. Çalmadık kapı bırakmayan MHP aday Sarı, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. 7 Haziran’daki seçimleri sabırsızlıkla beklediklerini kaydeden köylüler, “gelmiştir” ifadelerini kullandılar.
Alpaslan köyü ziyaretinde  köy meydanı miting alanına döndü. LİG TV de maç izleyen gençler  televizyonu kapatarak Sarı’nın  mitingine katıldı. Sözlerine  “Ben kendimi bu köylü görüyorum. Ben sizlerin evladıyım. Bu köyün çocuğu sayılırım. Beni hepiniz yakinen tanıyorsunuz. Kendimi anlatmak istemiyorum.” sözleri ile başlayan Sarı; “ Taşova’nın   ihmal edildiğini, tarım ve hayvancılığın tükenme noktasına getirildiğini, besicinin ve çiftçinin kaderine terk edildiğini vurgulayarak  “Taşovalıların çektiği bu çile artık yetmiştir” dedi.

Çiftçiler, hükümetin üreticiye verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini belirterek, “Üretim durdu, ürettiğimizi de zaten satamıyoruz. Malımız para etmiyor, çiftimiz çubuğumuz para etmiyor. Alnımızın terini bile değerinde satamıyoruz” şeklinde konuştular. Sarı,
“7 Haziran seçimlerinin sadece Taşova  için değil, tüm ilçeleriyle Amasya  ve dolayısıyla Türkiye’nin kurtuluşu anlamına geleceğini” vurguladı.  Sık sık alkışlarla sözü kesilen Sarı, CHP  ve AK Parti seçmenlerine seslenerek ;” Ben Taşova’nın adayıyım sizin adayınızım  diğer partilerdeki adayları tanımıyoruz. Onlar bu toprakları bilmiyor. Benim yaralarıma  merhem olamazlar. Yarın çekip giderler . Benim gideceğim yer yine burası,  Alpaslan, Uluköy ve diğer köylerimiz  olacak. Sizlerin teveccühü ile Rabbim nasip eder meclise girersem nasıl bir milletvekili olunur göreceksiniz. Sizlerin yüzünü yere akıtmam , yapmak isteyene de izin vermem “ dedi. Konuşmalar sonrası Alpaslan halkı ile çay içrek sohbet eden Sarı , doğum yeri Uluköy’e geçti . Burada köylüleri ile halleşti. Geç saatlere  kadar süren  sohbetlerden sonra seçim çalışmaları için Amasya’ya uğurlandı.

.
Taşova seçmeni 7 Haziran seçimlerinde tercihlerinin kesinlikle Mehmet Sarı’dan yana olacağını ifade ederek, ”Mehmet bizim evladımız onu meclise yollamak bizim görevimiz” dediler.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.