Amasya İtimat

METEM’DEN BİR BAŞARI HABERİ DAHA

Bilindiği üzere İlçemiz Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 9 mart Çarşamba günü yoğun ilgiyle karşılanan 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmişti. Fuar etkinliği henüz bitmeden fuarda sergilenen projelerden ikisi Samsun Bölge Fuarına davet edildi.

Okul Müdürü Osman Uysal; “Fuarda sergilenen projelerden danışmanlığını Bilişim Teknolojileri Alanı Öğretmeni Nazım Emre Şenyılmaz’ın yaptığı Bilişim Teknolojileri öğrencileri Olcay Coşkun ve Vahit Kara’nın “Kar da Yağsın Dolu da” adlı projeleri ile Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı öğretmeni Serdar Toker’in danışmanlığını yaptığı Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı öğrencisi Ali Cingöz’ün ‘Cep Telefonu Kullanarak Uzaktan Elektrikli Ev Aletlerini Kontrol Edebilme’ adlı projeleri Samsun Bölge Fuarı’na çağrıldı. Amasya ilinden Samsun Bölge Fuarına çağrılan toplamda sekiz projeden ikisinin okulumuzdan olması okulumuz ve Taşova adına gurur verici bir hadisedir” dedi.

Bilindiği üzere başarılı bulunan projeler önce Bölge Fuarlarına, sonra da Ankara’ da düzenlenen Bilim Fuarlarına davet ediliyor.

1 2

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.