Amasya İtimat

MAHALLEDE BULUŞTUK

0
1084

 MAHALLELİ BULUŞUYOR organizasyonunun ikincisini de sevinç ve kırgınlıklarla da olsa geride bıraktık.


Bu organizasyonda bizleri destekleyen tüm dost-lara ve Taşova halkına teşekkür ediyorum.


Başta Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz, Taşova Kaymakamlığı yetkilileri, Emniyet Teşkilatı, Taşova Mobilya, Özgür Mobilya Market, Torunlar Petrol-Kuyumculuk, Sılacan CD Market, Ahmet-Kürşad Günaydın, Adnan Yıldırım, Ahmet Yağcı, Hüseyin Koyuncu, Ahmet Kıymet, Kenan Akça, Vedat Eser, Aydemir Demir, Güven Elektrik, Ziraat Bankası Müdürü Abdullah Bey, Siyami Gencel, Elçin Kara, Tülay Kuaför, Eyüp Kuru, Hatice Yetkin (Önder), Turan Canik (Medya FM), Mehmet Özdemir, Ahmet Önder, Nazım Caba, Milli Eğitim Çalışanları, Bekir Konyar, Salih Zeki Gültekin, Vehbi Soyal, ŞEvket Aytaç, gurbetten gelip bizimle olan Semih Baykal, Yalçın Pulur, Recep Yüksel, Ömer Kuru, İlhan Öker, Ahmet Gülay, Necmettin Özcan, Salim Temiz, Sezgin Ünsal, Salih Turgut, ibrahim Kurt ve ismini sayamadığım böyle bir organizasyonda bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm dostlara ayrıca şükranlarımı sunmak istiyorum.


Etkinlikte, bazı dostlarımızı unutmuş olabiliriz. Ya da onların bazı isteklerini yerine getirememiş olabiliriz. Onların da zamanla bizi anlayacaklarını ve hak vereceklerini biliyorum.


Nevres ve Pİyanist Orhan kardeşlerimin o kadar yoğun olmalarına rağmen ses düzeni ve müzikleriyle bize eşlik etmesi ise unutamayacağım bir anı olarak kalacaktır bende…


Piyanist Orhan’a internette acımasızca eleştiri yapanların ise gelip onu dinlemeleri ile ne denli yanıldıklarını da görmelerini arzulardım.


Osman Keleş’in; Taşovaspor’un afişini mahalleye getirip, hoşgeldiniz yazısını üstüne yazdırmış bir vaziyette astırması da göze hoş gelen manzaralardan biri olarak anılarda kalacaktır.


Açık havada tiyatro seyretmemize vesile olan Amasya Taşovalılar Dernek Başkanı İbrahim Kurt ve tiyatro ekibinin gösterdiği fedakârlık ise asla unutulmayacak… Amasya’dan İdris Sayar ve Zeki Soyal’ın dışındaki bazı dostlarımın bizi yalnız bırakmalarını ise çok yadırgadım. En büyük üzüntüm ise; kadim dostum, ödüllü fotoğrafçı NAFIZ UÇAŞ’ın 4. Kişisel resim sergisini mahallede açmak için uygun yer bulmada sıkıntı yaşamasıydı.


En kısa zamanda Nafız’ımız da bize olan kırgınlık ve kızgınlığı da geçecektir. Temeli olan dostlukların da asla bitmeyeceğine inanıyorum.


Şenlik ile ilgili yorumlarda acımasızca eleştiri yapanlara son kez buradan seslenmek istiyorum.


-Şenlikler bir amaç değil, araçtır


-Şenlik dolayısıyla Taşova’ya gelen dostlarımızın Taşova’ya olan sevgileri ve ilgileri devam edecektir.


-Yapılan organizasyonlar  sadece bizim mahalle değil, tüm mahalleler için yapılmıştır.


-İyi durumda ve konumda olan Taşova sevdalılarının Taşova’ya yatırım yapmalarını ve yüzlerini Taşova’ya dönmelerini sağlamak dışında başka bir amaç taşımayan ve unutulan değerleri yeni nesile tanıtmak.


Amacı bu olan bu tür organizasyonları kimliklerini saklayarak eleştirenler acaba Taşova için ne tür bir kazanım içinde olmuşlardır.


Her yapılanı eleştirmek meziyet mi sayıldı bizim memlekette? Taşova sevdalısı olmak, kendilerini saklamak ve gizlemekle olmaz…


-Onlar bizim etkinliklerimize katılmamış olabilir.  Onlar da bir fikir ve proje ile gelsinler, bizler destekleyelim. Taşova için yapılan hayırlı işlerde herkese yardım için biz hazırız.


Taşova sevdalılarına selam olsun.

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz