LİSELİ GENÇLER EFENDİMİZİN İZİNDE

Liseli Gençler Efendimizin İzinde

Anadolu Gençlik Derneği Amasya Şubesi’nin düzenlediği Peygamberimizin hayatını (Siyer) ihtiva eden “Liseli Gençler Efendimizin (sav) İzinde” Siyer-i Nebi Yarışması İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Amasya Şubesi sorumlusu Hayati Uludağ ile Taşova Sorumlusu Mustafa Şimşek’in rehberliğinde 20 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 11.00’de düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasına ilçemiz liselerinde eğitim gören öğrenciler, yani Liseli Gençler katıldı.

Sorumlulardan aldığımız bilgiye göre Amasya merkez ile diğer ilçelerimizden yüksek oranda katılım olmasına rağmen Taşova’mızdan az bir katılımın olması bizi üzdü. Kendi ilçemizin gençlerinin Peygamberimizin hayatını öğrenmeye yönelik böyle bir etkinliğe daha fazla ilgi göstermelerini beklerdik. Derneğin imkanları ölçüsünde yarışmaya katılan ve dereceye girecek olan öğrencilere güzel ödüllendirmeler var. Bundan sonraki yıllarda katılımın artmasını bekleriz.

Derneğin Amasya ve Taşova sorumluları Hayati Uludağ ile Mustafa Şimşek, yarışmaya katılan gençlere teşekkür ettiler.

Yarışma süresi 110 dakika olup saat 12.50’de sona eren sınavda 80 soru soruldu.

Sonuçlar 31 Aralık 2014 saat 10.00’da http://www.efendimizinizinde.com/ adresinden açıklanacaktır.

CIMG2141 CIMG2136

CIMG2135 CIMG2137 CIMG2138 CIMG2139 CIMG2140

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberÖZGÜR MOBİLYA AFRİKA’DA
Sonraki haberTAŞOVA HENTBOL İLK YARIYI 5. BİTİRDİ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581