Amasya İtimat

  Lazer Markalama ile Kalıcılığı Yakalayın

  Lazer Markalama ile Kalıcılığı Yakalayın

  Şirketleri çok daha ön plana çıkarmak amacıyla pek çok alanda reklam vermek oldukça önemlidir. Lazer markalama işlemi ise tamamen şirketin adını en kaliteli şekilde yazdırmasına yardımcı olur. Bununla beraber markanın reklamı daha kolay bir şekilde yapılacaktır. Sizler de markanızın reklamını en iyi şekilde yaptırmak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Markanızın reklamını kolay bir şekilde yaparken uzun süreli kalıcılık da sağlayabilirsiniz.

  Lazer Markalama Nedir?

  Lazer markalama yöntemi sayesinde basit bir şekilde zemine kuvvetli ışık uygulaması yapılarak kalıcı bir kod oluşturulabilmektedir. Bu yöntem genel anlamda markaların kendi reklamlarını yapmalarını kolaylaştırılabilmesi adına tercih edilmektedir. Yöntem esnasında kuvvetli ve yoğun ışıklar kullanılmaktadır. Daha önceden belirlenmiş olan resim ya da yazılar makine yardımı ile her türlü zemine kolay bir şekilde aktarılır. Bu alan üzerinde UV, karbon ya da fiber gibi uygulama çeşitleri yer almaktadır.

  Lazer markalama yöntemleri yüksek ısıda ve yüksek hızda yapılabilmektedir. Bununla beraber neredeyse her zemine kolay bir şekilde uygulanır. Bu anlamda plastik, karton, cam, ahşap, demir, seramik, alüminyum ya da bakır gibi çok çeşitli zeminlere yapılabilmektedir. Marka ya da reklam haricinde resim, imza, yazılım, üretim yeri, kullanım bilgisi ya da son kullanma tarihi gibi farklı markalama işlemleri de yapılabilmektedir. Pek çok kişi kare kod ya da iki boyutlu simgeleri de kullanabilmektedir.

  Lazer Markalama Makineleri Nasıl Çalışır?

  Lazer markalama alanında çok çeşitli ve farklı makineler yer almaktadır. Lazer makinası genel anlamda sanayi tipi büyük makinelerden oluşmaktadır. Ancak gelişmiş olan teknolojilerle beraber portatif markalama makineleri de son dönemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Aslında makine ne olursa olsun temelinde aynı mantıkla çalışır. Bu anlamda lazer makineler yoğun ve özel bir ışık dalgası kullanmaktadır. Daha önceden hazırlanmış olan veriler hazırlanan bu ışık dalgaları ile beraber istenen zemine ve istenen boyuta aktarılabilmektedir.

  Lazer markalama sayesinde kişiler her türlü yüzeye istedikleri tüm bilgileri aktarabilmektedir. Lazer markalama ile aktarılmış olan tüm bilgiler kalıcı olacaktır. Bu anlamda en güvenilir yöntemlerden biri olduğu da söylenebilir. Bu alan özellikle değerli eşyalar ve ilaç sanayisi gibi üzerine bu makineler kullanılarak kolay bir şekilde kodlama işlemleri yapılır. Bu yöntem aracılığıyla sahtecilik gibi işlemler çok daha kolay bir şekilde anlaşılır.

  Lazer Markalama Makinası Nasıl Kullanılır?

  Lazer markalama makineleri farklı ve çeşitli alanlarda tercih edilmektedir. Makineler farklı markalarda ya da farklı türlerde olabilir. Piyasada kullanılan çok çeşitli boyutta ve türde makine vardır. Fakat çoğunun temeli aynıdır. Aktarılacak olan bilgiler daha önceden hazırlanan ve program aracılığıyla cihaza yüklenen. Cihaza yüklenmiş olan tüm veriler cihaz ile istenen yere kolay bir şekilde aktarılabilmektedir.

  Lazer Markalamanın Faydaları

  Çeşitli ürünlerin üretimi sonrasında Üretici firma kendi ürünlerinin üzerlerine hem ürün hakkında önemli bilgileri yazmak hem de kendi markalarını basıp reklam yapabilmek için lazer markalamayı tercih eder. Fakat son dönemlerde taklit ve sahtecilik ürün üretimi sebebiyle marka sahipleri ve işletmeler zor dönemler yaşıyor. Belirli ve kalıcı özelliklerde tercih edilen kodlamalar sayesinde bu sahteciliğin önünde geçilir. Sahte üretilen ürünler kolay bir şekilde anlaşılır.

  Lazer markalama aracılığıyla uygulanan kodlar uzun süre silinmez. Kalıcı bir şekilde kullanılır. Lazer markalamada tercih edilen kodun değiştirilmesi ya da yok edilmesi için ciddi zarar gerektiği gibi kolayca anlaşılır. Sizler de lazer markalama makinesi edinmek ya da en uygun markalama yöntemlerini kullanmak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  Yorum Ekle