Amasya İtimat

“KÜSİ” TAŞOVA’YI ZİYARET ETTİ

Amasya’da Vali Vali Dr. Osman Varol başkanlığında oluşturulan “Amasya Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu” (KÜSİ) çalışmalarını sürdürüyor.
Kurul içinden belirlenen temsilcilerden oluşan heyet ilimizde bulunan firmalara yönelik bilgilendirici ziyaretler yapmaya, firmaların görüş ve önerilerinin içereceği anketler doldurmaya, Kamu teşvik ve destekleri hakkında firmalara bilgiler vermeye devam ediliyor.

KÜSİ çalışmaları ve Kurul kararları kapsamında, Kurul içinden oluşturulan Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü vekili Dursun Pazar, KÜSİ Amasya İl Temsilcisi Doç. Dr. Arif Gök, , KOSGEB Amasya Müdürü Bayram Ali Kukuş, İŞKUR İl Müdürü Osman Yılmaz, TKDK İl Koordinatörü Cengiz Dikici, OKA Amasya il koordinatörlüğünden Yunus Sunar ve Araştırmacı Erhan Biçer’den oluşan heyet; Taşova’da çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalara yönelik 11 Şubat 2020 tarihinde Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında temas ve ziyaret gerçekleştirerek görüş alış verişinde bulunarak, Kamu destek ve teşvikleri hakkında firmalara bilgiler verdiler.

Yorum Ekle