KURBAN BAYRAMI TATİLİ NEDENİYLE TAŞOVA BÖLGE TRAFİK DENETLEME İSTASYON AMİRLİĞİ EKİPLERİNCE TRAFİK DENETİMLERİ ARTIRILDI

          Taşova Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği Amasya–Taşova karayolunda  Kurban Bayramı Tatiline çıkan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri için trafik kontrollerini artırdı.

 

Taşova Bölge Trafik Ekiplerince Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşların huzur ve güvenli bir şekilde memleketlerine gidebilmesi için radarlı hız denetimleri başta olmak üzere hata yapan sürücüler üzerinde trafik kontrollerine ağırlık verildi.

 

Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Musa KARABULUT nezaretinde trafik ekipleri sürücülerin daha güvenli ve huzurlu seyahat etmeleri için trafik güvenliği ile ilgili bilgilendirildi. Sürücülere trafik kurallarını anlatan broşürler verilip çikolata ikramı  yapıldı. Vatandaşların trafik ekiplerince yapılan bu tür uygulamaların memnuniyet verici olduğun dile getirerek teşekkürlerini dile getirdiler.

 

Ayrıca yetkililer yapılan bu uygulamaların tatil dönüşü de devam edeceğini belirttiler. Kurban bayramı tatili başlangıcı sürecinde 2 yaralanmalı trafik kazası meydana gelmiş olup, 9 kişi hafif şekilde yaralandı.

 

Yapılan denetimlerde bir sürücünün aşırı derecede alkollü araç kullandığı tespit edilerek kendisine gerekli yasal işlem yapıldı. Böyle trafiğin yoğun olduğu günde alkol alıp trafiğe çıkan vatandaşlara göz açtırılmıyor.

 

Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğini göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı kutluyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.