Amasya İtimat

KUPA KARTALBAYIRINA GELECEK Mİ?

Amasya il derneğinin geleneksel 12.futbol turnuvasında yarı finale çıkan takımlar belli oldu. Katılan 20 takımın 9 tanesi Taşova takımıydı. Bu takımlardan altısı çeyrek finale çıkmıştır. Çeyrek final maçları sonrasında kalan 4 takım Devre, Alpaslan, Mercimek ve Karsan .3 tanesi  Taşovamızın takımı. İstanbul’da 1998 de derneğini kuran Devre, ilçemizin yeşille sarılı köylerinden birisi.Dernek etkinlikleri yanında diğer derneklerle de ortak çalışmalara katıldılar.Bu amaçla il derneğinin turnuvasına  2006-2009 arasında 4 yıl  katıldıktan sonra ara veren Devre spor, 2016 da sürpriz yaparak şampiyon olmuştu.geçen yıl çeyrek finale çıkan Devre spor bu yıl da yarı finale yükseldi.Grup maçlarının namağlup takımı çeyrek finalde Boraboy takımını 3-1 yenerek elemişti.Bu dönemde iyi bir jenerasyon yakalanmış gibi.

Cengiz Özübek veŞeref Camcı’nın takım sorumlusu olduğu , tecrübeli oyuncu Haluk Camcı’nın kaptanlığına bir aile ortamında maçlarına çıkıyor.Takımın maddi ve manevi yükünü çeken önceki dönem başkanlar Av.Uğur Özübek, Ömer Yıldırım, Sadi Yılmaz’a dernek yönetimi ve başkan Mehmet Gül de destek veriyor.Görüşlerini aldığımız takım sorumluları “ bu turnuvanın en büyük kazancı gençleri kaynaştırmak ve biz bunu başardık.Aynı köyden gençler tanıştığı, arkadaş olduğu gibi diğer köylerden de samimi dostluklar sağladılar.Futbol dayanışmaya bir bahane oldu.Tabi ki güzel oyunumuzu kupayla taçlandırmak istiyoruz.2016 daki sloganımız “KUPA KARTAL BAYIRINA GELECEK “ ti ve sevilen bu slogan gerçek oldu.İnşallah 2018 yılı şampiyonluk kupası da Devreye ve Kartalbayırına gelecek.Ancak bu yolda centilmenlikten ve kardeşlikten taviz vermeden sadece futbol ile anılmak istiyoruz.Çünkü sahada ter akıtan gençlerimiz para almıyor.Sadece sorumluluğuyla geliyor.Kimseye zarar gelmesin. Neticede kazanan Amasya ve Taşova olsun “ dediler.
Kupayı kimin kazanacağını bilemeyiz.Ancak bu centilmenlik ve kardeşlik dileklerine katılmamak mümkün değil.Yarı final maçları 22 nisanda yapılacak. Devre- Karsan ve Mercimek- Alpaslan arasındaki maçlarda akımlarımıza başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle