Küme düşer denen takım Hentbolun 4 büyükleri arasına girdi

 

 

Taşova Hentbol Sportif Direktörü Sercan Şenel  ligin sona ermesi nedeni ile  açıklamalarda bulundu.

 

 

 

Şenel “Taşova Hentbol Spor Kulübü olarak 26 maçlık 2014 2015 sezonunu tamamlamış bulunmaktayız.

Süper ligdeki ilk sezonumuz da ligi 4. bitirerek büyük bir başarı elde etmiş durumdayız. Bu sezon başlarken hentbol kamuoyunda şu intiba oluşmuştu: ” 9.000 nüfuslu bir ilçe takımı 2 sınıf oyuncularla kurulmuş , bu oyuncu  yapılanmasıyla garanti küme düşecek bir takım. Hentbol süper ligine bir hasta adam daha geldi.” Peki ne oldu da bu takım 4. oldu. Tesadüf müydü bütün bunlar? Mükemmel bir insan, mükemmel bir antrenör.  Hakan Günal. Sezon başı anlattıklarımıza, hayallerimize, yapmak istediklerimizin hepsine ortak oldu. 14 tane bitmiş denilen aslan yürekli gencin aslında istedikleri zaman neler yapabileceklerini ortaya çıkardı. Ve inanılmaz işlere hep birlikte imza attılar.

Tabii daha  her şey bitmedi. Bu gençler , teknik ekibimiz ve yönetim kurulumuz bitti demeden de hiç bir şey bitmeyecektir. Buradan vefakar seyircimize de teşekkürü bir borç bilirim. Ligin tamamında bizleri yalnız bırakmamışlar, tribünleri doldurmuşlar.Bu takımla yatıp, bu takımla kalkıp sınırsız bir şekilde bizleri desteklemişlerdir. Yenildiğimiz maçlarda bile kucak açmasını bilmiş, “Taşova Sizinle Gurur Duyuyor” tezahüratlarıyla tribünleri inletmişlerdir. Sağ olsunlar var olsunlar.

 

Bizlerde yönetim kurulu olarak sezon başladığı günden bugüne gecemizi gündüzümüze katarak oyuncularımızı mağdur etmemek için, Taşovamızın ismini de daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışmaktayız. Çalışmaya da devam edeceğiz.

 

Bu takımın buralara gelmesinde bizlerle omuz omuza verip şehir şehir gezen Belediye Başkanımız Sayın Bayram Öztürk’e , Ak Parti ilçe Başkanı Tekin Sobacı beye  Yıldırım Beyazıt Ünv. Hemşehrimiz Doç. Dr. Murat Önder beye de teşekkür ederiz. Ayrıca Ağaoğlu İnşaat’a , Vatan Tv Mustafa Ödübek’e, Özgür Mobilyaya , Hasan Ali Cesur’a, haberlerimizi yapan Taşova.gen.tr ve Tasovahaber.Net’e ve Taşova Net’e, Taşova esnafımıza, deplasmanlarda bizleri ağırlayan, misafir eden hemşehrilerimize ve ismini belki de unuttuğumuz nice dostlarımıza  teşekkürü bir borç bilirim. Hiç kuşkusuz bu takım sizlerin eseridir. Şuan da  bu takım çok büyük bir başarı elde etmiştir. Ancak hiçbir şey daha bitmedi. Play off 1 . turunda Milli Piyango ile Ankara’da yapacağımız maçlarda da 14 tane aslan yürekli gence ve teknik ekibimize güvenimiz tamdır. Gerekeni yapacaklarından hiç şüpheniz olmasın. Yeter ki, bizlerin yanlarında olduklarını bilsinler. Herkesi Saygı ve Sevgiyle selamlarım” dedi.

 

Yorum Ekle