KÖYLERİMİZDE HAYIR YARIŞI SÜRÜYOR. HAYRA DAVET…

Haber ve fotoğraflar: Necati Çıra

Hayır sever köylü ve Hemşerilerimize Duyuru.

Dereli Köyümüz halkından merhum Eyüp Sağlam (küçük Eyba) Kızı Fadime Sağlam’ın eşi bir süre önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat etmişti. Evlatları veya başka sahip çıkacağı kimse olmadığı için köyümüzde Dört duvarı örülmüş Baba ocağına sığınmak zorunda kalmıştır.

Ne yazık ki, ev sadece dört duvardan ibaret olup insanın yaşamasına özellikle de bir bayanın yaşamasına elverişli ve uygun değildir..

Kıymetli köylümüz Fadime Sağlam, Dereli köyü Derneğimiz, İstanbul Dereli köyü Derneğimiz ve Almanya Dereli köyü Derneğimize Yardım talebinde bulunmuştur. Yardım talebine kayıtsız kalmayan köy derneği Başkanımız’ Kayabey Üstüntaş köyde bulunan bir kaç ustamız ile eve bakmış ve kabaca bir maliyet çıkarmışlardır.

Biz’ Üç tane Derneği (Dereli köyü, İstanbul Dereli köyü ve Almanya Dereli köyü) bir muhtarlığı olan “KOCAMAN” bir Aileyiz, Biz Dereli köylüyüz.. Bize gerçekten ihtiyacı olan hiçbir köylümüzü Ne kapıda Ne de kimsesiz bırakmayız..

Kıymetli hemşehrilerimiz mağdur durumda olan köylümüz için üç dernek El Ele verip siz Yardım sever köylü ve hemşehrilerimizin katkısı ile evin tadilat ve bakımını yaptırıp mağdur köylümüze sahip çıkmak istiyoruz. Yapılacak Yardımlar köy Derneğimizin hesabına yatırılacaktır (IBAN numarası 0006 4000 0015.0600 361 021 Taşova Dereli Köyü Derneği

Köylümüze yardımda bulunan ” bir katkım da benim olsun ” diyen hemşehrilerimizden Allah razı olsun yapacağınız yardımlarınızı kabul ve makbul etsin..

Bütün köylü ve Hemşehrilerimize saygıyla duyrulur
DERELİ Dernek Başkanı Kayabey Üstüntaş  Tlf: 0 533 333 05 05 ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle