Amasya İtimat

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI

16 Nisan 2009 Perşembe günü saat 10.00’da belediye düğün salonunda Kaymakam Özkan Demirel başkanlığında yapılan toplantıya; Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, Özel idare Müdürü Muzaffer Saykal, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Okur, Nüfus Müdürü Vahap Yılmaz, Vakıf Müdürü Barış Gündüz, İl Genel Meclis Üyeleri Gönül Hayati Özkan, Yusuf Koca, Sezai Cingöz ve köy muhtarları katıldı.

 

Toplantıda daire amirleri görevleri ile ilgili muhtarlara bilgiler verdi. Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin hesap blançosu okunarak onaylandı. İl Genel Meclisi Üyesi Sezai Cingöz söz alarak “ İktidar partisi AK Parti’nin muhtarlara baskı yaparak benim için bu kadar oy aldığımı ve bu köylere hizmet götürülmeyeceğini söylüyorlar. Bu nedenle birlik encümenine aday olmuyorum” dedi. Söz alan Yusuf Koca “Seçimlerin hayırlı olmasını” dilerken Gönül Hayati Özkan “İl Genel Meclisi Üyesi olmuş bir arkadaşa böyle bir davranış yakışıksızdır. Bizler Taşova’ya hizmet için varız” dedi.

Kaymakam Özkan Demirel “Sezai Cingöz’ün aday olmaması üzerine, zaten iki il genel meclisi üyesi seçileceğinden bu seçime gerek kalmamıştır.”  Dedi.

 

Daha sonra birlik encümeninde görev yapmak üzere iki köy muhtarı seçimine geçildi. Birlik encümeni için Güngörmüş köyü muhtarı Kemal Aydın, Yaylasaray muhtarı Şükrü Aslan, Mercimek muhtarı Osman Saykal, Güvendik Köyü muhtarı Hüseyin Galip aday olduklarını açıkladılar.

Yapılan seçimlerde; Osman Saykal 31, Kemal Aydın 25 oy alarak birlik encümenine seçilirken, Şükrü Aslan 15, Hüseyin Galip 6 oy aldı.

 

Birlik encümenine il genel meclisi üyesi olarak Gönül Hayati Özkan ve Yusuf  Koca seçildiler.

 

Öte yandan geçtiğimiz Perşembe günü yapılan Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyet üyeliği için mahalle muhtarları arası yapılan seçimde tepe mahallesi muhtarı Dursun Yersel seçildi.

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.