KORKMAZ’DAN SERT AÇIKLAMA: “YAZIKLAR OLSUN”
 

 

 

 

 

 


İlçe halkının müşterek ihtiyaçlarına yönelik hiçbir hizmetlerini göremediğinden dolayı Taşova Belediye Meclisinin Başkan ve üyelerini eleştiren ve taahhütlerini yapmaya çağıran önceki Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz; “Hepinize Yazıklar Olsun” dedi.


 


Mustafa Korkmaz: “Diyeceksiniz ki bazı kamu görevlileri görevlerini iyi yapmadıklarından dolayı tebrik edilir mi? Evet edilir. Bazen öyle gelişmeler ve yanlışlıklar olur ki; darılıp kızdığınızı belli etmek için insanın ağzından helal olsun sana veya seni kutluyorum gibi cümleler dökülür. Bende buradan yola çıkarak, Belediye Meclisinin üyeleri ile gece gündüz demeden Taşova Halkı için çalışan saymakla bitmeyen fedakârlıklarından dolayı makamda dahi oturamayan başkanlarını mantık literatüründe yer almayan icraatlarından dolayı tebrik ediyor ve yazıklar olsun diyorum.” Dedi.


 


Korkmaz: “Sizin kamu kurumu sayılan bu belediyeyi kesinlikle iyi yönetemeyeceğinizi bilenlerden biri olarak bizi yanıltmayıp, dillere destan bir yönetim sergilediğiniz için sizi tekrar tekrar tebrik ediyor ve üzerine basa basa “yazıklar olsun” diyorum. Yazıklar olsun, bize hizmet etmediğiniz için. Yazıklar olsun, belediye gelirlerine sahip çıkmadığınız için. Yazıklar olsun, sokak çeşmelerini sökerek hurdalığa attığınız için. Yazıklar olsun, aile çay bahçelerini oturulamayacak duruma getirdiğiniz için. Yazıklar olsun, şehir suyuna sahip çıkmadığınız için. Yazıklar olsun, şehir içme suyunun fiyatını dört katına çıkardığınız için. Yazıklar olsun, ilçemizdeki şehirlerarası otogarın projesini bozduğunuz için. Yazıklar olsun, on beş yıl önce belediye hamamını satarak ilçemizi hamamsız bıraktığınız için. Yazıklar olsun, yetmiş yıldan beri ilçemize hizmet veren belediye tuvaletini sattığınız için.


 


Yetmiş yıllık belediye merkez tuvaleti satılır mı be kardeşim! Konuyla ilgili olarak 02.03.2012 tarihli Yeni Taşova Gazetesine verdiğim beyanatımda söylediğim gibi belediye zarara uğratılmıştır. Yetmiş yıllık belediye merkez tuvaleti yetmiş kat zararla satılmıştır. Konuyla ilgili olarak ilgili makamlara suç duyurusunda bulunduğumu bir kere daha ifade ediyorum.


 


Kamu görevlilerinin görevi halka ait olan kurumu koruyup kollamaktır. Belediye daha merkezi bir yere, daha güzel ve kullanışlı bir tuvalet yapar ve eski tuvalet yerini kendi ihtiyacında kullanmak üzere kaldırabilir. Tuvalet yeri asla satılamaz. On beş yıl öncede elli beş yıllık belediye hamamını satarak Taşova’mızı hamamsız bırakan aynı zihniyet ve aynı başkan değil mi? Hâlbuki millete hizmet için seçilenlerin her zaman görev ve sorumluluklarını bilip, idrakinde olmaları şarttır. Belediyenin yanlış kararını örtbas etmek amacıyla ilçemiz Müftüsü Sayın Osman Bircan Tuğlu’ya  yüklemek  isteyen   bazı  bukalemun  tipli  yaratıkların  olduğunu duyuyoruz. Müftü Bey Diyanetin baş temsilcisidir. Belediye merkez tuvaleti satışla Diyanete geçmiştir. Diyanet ister yıkar veya kendi ihtiyacına yönelik yeniden yapar, bu kimseyi ilgilendirmez. Asıl mesele merkez tuvaletin neden satıldığıdır. Belediye meclis üyelerinin kararı ile satışlar merkez tuvaletinin satılmasına kadar dayanmışsa bu belediyenin sıfırı tükettiğinin resmidir.


 


İktidar partisi makyajı ile süslenen yüzlerin maskesi ılık bir yaz yağmuru ile dökülmüş ve yüz çehresi makyaj kalıntıları ile beter olmuştur. İktidar partisinden demek yetmiyormuş demek ki. Atalarımız ne demiş: “At binenin, kılıç kuşananındır.” Bunların takdirini Taşovalı hemşerilerime bırakıyorum.” Dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.