KORKMAZ NERDESİN DEDİ

SENİ ARIYORUM… Konu ile alakalı hiçbir bilgin olmadığı halde olur olmaz yalanlarla Taşovalı hemşerilerimin kafasında soru işareti bırakabilmek amacıyla söylediğin sözler veya yazdığın yazılar vardı ya; işte onlara cevap vermek için seni arıyorum, NERDESİN?” dedi.


Önceki dönem Taşova Belediye Başkanı Mustafa KORKMAZ; “Ben, Maratonları ve uzun soluklu yarışları çok severim. Ben, yerinde susmayı ve sabretmesini çok iyi bilirim. Ben, vefa’yı ve iyiliği bilen biriyim. Ben, doğru bildiğim konuları her zeminde muhataplarla paylaşmasını seven biriyim. Keşke herkes sadece doğruları söyleyebilse, doğruları yapabilse ve doğruları yazabilse, işte o zaman örnek toplum oluruz.


Belediye Başkanlığım süresince, Belediye Meclis üyelerimizle birlikte Mevcut Yasalar doğrultusunda, bıkmadan, usanmadan ve bir gün bile izin kullanmadan kalıcı ve gerekli hizmetleri yaparak Taşova Halkının kullanımına sunduk. Yaptığımız hizmetleri her fırsatta, her zaman söylemeye devam edeceğiz. Edeceğiz, çünkü bu eserler, Milletin malıdır bizim de övünç ve gurur kaynağımızdır.


Belediyeler Halkın müşterek ihtiyaçlarını karşılamak için var olan hizmet kuruluşlarıdır.


Belediyelerin her kuruşunda İlçe Halkının hakkı vardır. Hiç kimse Belediye’yi babasının çiftliği gibi kullanamaz.


SENİ ARIYORUM… NERDESİN derken, benim için önemli gördüğüm bir konuya açıklık getirmek istiyorum.


Belki duydunuz, belki de duymadınız… Bizim için “Tepe Mahallesindeki Camiinin yerini, Camiye sattı” demişlerdi. O günde söyledim bu günde söylüyorum: Evet Tepe mahallesi Camisi kullanım alanı içerisinde bulunan ve Belediye adına tapulu olan kısım ihale usulü satışa çıkarılarak ihaleye katılan Camii Derneğine satılmıştır. Yapılan işlem doğrudur, Çünkü Prosedür bunu gerektirmektedir.


Şimdi, SENİ ARIYORUM  NERDESİN?    Uyuyorsan uyan ve beni can kulağıyla dinle.


Şu anda Sanayi Mahallesi Camisinin Kullanım alanı içerisinde bulunan ve Tapusu Taşova Belediye’sine ait olan yer Diyanet Vakfına satılıyor. Yapılan iş doğrudur, çünkü Belediyenin Bağışlama yetkisi yoktur.                                       


Ama ben, SENİ ARIYORUM istesem seni hemen bulurum bunu biliyorsun fakat seninle muhatap olmak istemiyorum. Senin kim olduğunu yakınında olanlar biliyorlar çünkü o zaman seni alkışladılar. Ben, gülüp geçtim ve Tımarhane kaçkınının söylediğine bakın boş konuşuyor üstünde durmaya gerek yok” demiştim.


Sen, acemi nalbant. Bir hafta içerisinde, Belediyenin yapacağı bu satışı küçük beyninle ya eleştirirsin, ya da benim bu işlere kafam çalışmamış ve çalışmıyor diyerek Taşova halkından özür dilersin.” Dedi.

Yorum Ekle