KONFERANS SALONU HİZMETE HAZIR…

2014-2015 Akademik eğitim yılında öğrenime başlayan ilçemiz Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu modern bir Kongre merkezi, yemekhane ve kantin inşaatı tamamlandı.

Bu dönem pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimin başlamadığı yüksekokulda öğrenci sayımız  520’ye yükseldi.

Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Murat Kurt, 350 kişilik konferans salonu, kantin ve yemekhane binasının tamamlandığını ve yakında hizmete açacaklarını belirtti. ”Fiziki yerleşkelerinin içerisinde öğrenciler için futbol sahası, voleybol ve basketbol sahası; 5000 kitaplık zengin bir kütüphanenin öğrencilerin kullanımına hazır olduğunu ve öğrencilerini beklediklerini ifade etti. Pandemi dolayısıyla ayrı kaldıkları öğrencileri için okulun tüm alanlarında dezenfeksiyon çalışmalarının yapıldığını ve gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.
2020-2021 Eğitim öğretim yılında mevcut Ulaştırma Hizmetleri Bölümü’nün yanında Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü ve bu bölümün altında Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Programı, Raylı Sistemler Elektrik Elektronik Teknolojisi Programı ve Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Programını eğitim öğretime açtıklarını belirten Doç. Dr.  Kurt, öğrenci sayısını bu dönem 520 olduğunu söyledi. Doç. Dr. Murat Kurt ulaştırma sektörü için teknik eleman yetiştirdiklerini belirterek, mezunlarının devlette ve özel sektörde kolayca iş bulabildiklerini açıkladı. Bölüm ve program açarken sektördeki ihiyaçları dikkate aldıklarını ve buna göre geleceği planlayan bir meslek yüksekokulu olduklarını söyledi.Sektör temsilcilerinin de yer aldığı geniş bir danışma kurulun sahip olduklarını ve paydaşlarının görüşlerini dikkate alarak gerekli planlamaları yaptıklarını sözlerine ekledi. İlerleyen eğitim öğretim dönemlerinde bu çerçeve bazında yeni bölüm ve programlar da açacaklarını söyleyen Doç. Dr. Kurt, öğrenci sayılarının 1000 civarında olarak tam kapasite ile yollarına devam edeceklerini belirtti.
Yeni açılan bölüm ve programlarda daha kaliteli bir eğitim vermek adına mevcut laboratuvarlara ilaveten iki tane daha laboratuvar kurma aşamasında olduklarını, planlamanın yapıldığı ve finansman için özel sektörden kaynak buldukların belirtti. Yüksekokul öğrencileri için kapasitesi 100 kişi olan ve tamamı özel sektör tarafından karşılanacak olan bir burs çalışması içinde olduklarını ve önümüzdeki dönem bu projenin hayata geçirileceğini söyledi. Yurt probleminin Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Süleyman Elmacı Bey ve Taşova Belediyesi Başkanımız Sayın Bayram Öztürk Bey tarafından takip edildiğini ve meselenin yakında çözüleceği müjdesini verdi.
Doç. Dr. Murat Kurt, desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz başta kendisi de Taşovalı olan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Süleyman Elmacı Bey olmak üzere Kaymakamımız Sayın Mustafa Berk Çelik Beye, Belediye Başkanımız Sayın Bayram Öztürk Beye bizim aracılığımız ile teşekkürlerini ilettiler. Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu’nu yakın zamanda çok daha ileriye götüreceklerini belirterek, kapılarının bütün Taşovalı hemşehrilerine açık olduğunu, özel ve kamu sektörüne kendi branşlarında her konuda yardım ve desteğe hazır olduklarını söyledi.”

Yorum Ekle