KİMSE AÇ KALMASIN İHTİYACI OLAN ASKIDAN ALSIN

 

İlçemiz Atatürk Bulvarında  faaliyet gösteren Tutkun Ekmek  fırını alışılagelmişin dışında  farklı bir askıda ekmek uygulaması başlattı.

Daha önce fırının dışında hijyen ortamdan  uzak askıda ekmek,bu sistemle  taze ve sağlıklı olarak vatandaşa sunulabiliyor.Ramazan ayında başlatılan uygulama yıl boyunca devam edecek.İş yerinde “Askıda ekmek ihtiyaç sahipleri ile ekmeğinizi paylaşabileceğiniz bir uygulamadır.Dilerseniz fazladan bir ekmek alarak  askıya bırakabilirsiniz”. tabelasını okuyan   vatandaşlar  ilgi göstererek daha sıcak bakıyor ve fazladan ekmek alarak kampanyaya katkıda bulunuyor.

İşletme sahibi İsmail Yiğit;”Başka bir fırıncı arkadaştan gördük, biz de bu uygulamayı farklı yapmak istedik.Ekmeleri poşete koyup dışarıya asmıştı. Toz, güneş,rüzgar emeği kurutuyor,bayatlatıyordu.Vatandaşa daha taze ekmek yedirebilmek için böyle bir uygulama başlattık.İhtiyacı olan vatandaş  ihtiyacı kadar 3 tane 5 tane  alıyor. İçeriden    sıcak ekmek olarak tezgahtardan isteyecek.” Kimse aç kalmasın ihtiyacı olan askıdan asın “uygulaması  başlattık . Ekmek almaya gelen vatandaşlar   içeriye parasını verip benimde  3-5 ekmek katkım olsun diyerek  ekmek alıyor. Biz de buraya asıyoruz. Ramazandan sonrada bu uygulama devam edecek.”dedi

simit 023 simit 025 simit 026 simit 027

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.