Amasya İtimat

7 Mahallede 7 İftar

İlçemiz Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Tepe mahallesinde düzenlenen iftar programında mahalle halkı ile bir araya gelerek iftar açtı.

Önümüzdeki yıllarda ilçemizin en büyük mahallesi olmaya aday Tepe mahallesindeki iftara yaklaşık 600 kişi katıldı.

Belediye tarafından Tepe mahallesinde düzenlenen iftar programına AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, Tepe Mahalle muhtarı Mehmet Uslu, belediye meclis üyeleri ve mahalle halkı katıldı.

“Cenab-ı Allah tuttuğumuz ve tutacağımız oruçları inşallah kabul eylesin, mübarek eylesin” diyen Öztürk;

“Belediye olarak bu sene farklı bir uygulama yaptık. Taşova’da daha önceki yıllarda iftar çadırı kurulurken biz bu iftar çadırını kaldırarak mahalle iftarları yapma kararı aldık. Vatandaşları ayağımıza çağırmayalım da biz vatandaşın ayağına gidelim dedik ve ilk defa Tepe mahallemizde ilk mahalle iftarımızı düzenledik.”

İslam dininde ramazan ayının farklı bir anlamı olduğunu söyleyen Öztürk, “Bireysel bir ibadet olan ramazanı da en güzel kılan anlardan bir tanesi de böyle kalabalık olarak iftar yapmaktır, paylaşmaktır. Dolayısı ile bizler de belediye olarak sizlerle beraber aynı sofrayı ve duygularımızı, sevgimizi paylaşmak istedik. Cenab-ı Allah inşallah mutluluğumuzu, beraberliğimizi, güzelliğimizi daim etsin” diye konuştu.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.