Amasya İtimat

Keşke her köyde olsa, ÜLKEMİZE ÖRNEK OLACAK GÜZEL DAVRANIŞLAR…

Kırkharman köyünde İstanbul’da faaliyet gösteren Kırkharman Köy Derneği tarafından Köyde Kültür Merkezi açma fikri Dernek Başkanı Naci Özkan ve yönetimdekiler tarafından ortaya atılmış, kısa sürede hayata geçirilmişti.

Gazetemizde ve Sosyal medyada konu ile ilgili haberler, Ulusal basının da dikkatinden kaçmamış, DHA  Kırkharman köyüne gelerek, haber ve röportajlar gerçekleştirilmişti. Özellikle ilçemiz köyleri arasında imar planı ve bir çok konuda örnek gösterilen Kırkharman köyümüzden Salih Özkan, 2021 yılından bugüne hem köyüne, hem de tüm köylerimize örnek teşkil edecek bu güzel davranışlarını yılmadan usanmadan devam ettiriyor.

Özkan, Kırkharman camiiinin aydınlatması ve ses sistemi, Mezarlığa yapılan binanın boyanması ve Bank koyulması, Köyün virajlarına işaret levhaları konması, Çeşmelerin boyanması, Dikilen fidanların sulanması ve budaması ile etrafına tel çekilmesi, Kırkharman Barajının etrafında bulunan çamların çırası için kurumamasını önlemek gayesiyle tel çekilmesi, Baraja giden yön levhalarının yapılması gibi işleri yapıyor.

Kırkharman’da Dernek ve Muhtarlık tarafından yapılan binalar ve Dernek tarafından yapılan bir çok işin boya, tamir gereksinimlerini yapılması gereken bir çok ihtiyaca durmaksızın koşuşturan Salih Özkan adeta emekliliğini köyün ihtiyaçları için emeğini esirgemiyor.

Kırkharman Derneği Başkanı gazetemiz yazarlarından Naci Özkan’ın ağabeyi Salih Özkan’ı tüm ülkemize örnek teşkil edecek bu harikulade davranışlarından dolayı kutluyor, sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyoruz.

Yorum Ekle