KAYMAKAMIMIZIN TAŞOVA HALKINA VEDA MESAJI

VEDA MESAJI
.

Sevgili Taşovalı  kardeşlerim,

Yaklaşık iki yıl üç aydır yürütmekte olduğum Taşova Kaymakamlığı’ndan Kayseri Tomarza Kaymakamlığı’na Nisan 2014’de yapmış olduğum talep üzerine 2 yıllık zorunlu hizmetimin bitimi neticesinde Taşova ilçemizden güzel bir ilçemize Kayseri Tomarza’ya atanmış bulunmaktayım.

Şerefle, dirayetle, dik duruşla, merhametle yürütmüş olduğum Taşova Kaymakamlığı vazifesini benden önce buraya kura neticesinde atanan 2   meslektaşım gibi iki yılı aşkın şekilde yaptıktan sonra gönül huzuru ile teslim ediyor, güzel bir vatan toprağında, Tomarza ilçemizde ülke ve milletimize hizmetimize devam edecek olmanın sevincini yaşıyorum.

Taşova’da çalışmış olduğum iki yılı aşkın sürece elimden geldiğince her daim güler yüzle, gayretle, milletimize hürmetle, makamımıza her geleni önümüzü ilikleyerek, fakiri fukarayı arkadaşlarımızla evinde barkında ziyaret ederek, cenazesinde, düğününde, iftarında, bayramında her daim vatandaşla, esnafla, öğrenci ile bir arada geçirmeye gayret ettim. Buna Taşova’nın mert ve dürüst insanları şahittir.

Kimseye ayrımcılık yapmadan, toplumun her kesimine kapımızı açık tutarak vatana millete sadakat ve liyakat prensibi ile dürüstlük ve çalışkanlıktan başka bir kriter belirlemeksizin kapımıza her geleni bir anlamda Hızır bildik, “Allah razı olsun, Ayağına taş değmesin oğlum” diye dua eden teyzelerimiz, kimi zaman bir mezrada, kimi zaman bir köyde, kimi zaman her Perşembe mutat olan halk günümüzde bu duaları duymak bize yetti. Zaten bu dualar mesleğimizin zorluklarını bize kolay hale getirmektedir.

Kimsenin keyfi muameleye tabi tutulmaması, vatandaşın ve memurun hakkının yenmemesi için elimden geldiğince gayret sarfetmeye çalıştım.

Sosyal konumu ne olursa olsun, kimden gelirse gelsin yanlış hiçbir işe eyvallah etmedim. Makamın ve Devletin izzetine dokunacak hiçbir şeye devletimizi ve hükümetimizi ilçede temsil eden mülki idare amiri olarak müsaade etmedim. Önce hakkaniyet, adil olma diyerek “iyi insan olmak kolaydır, önemli olan adil olmaktır.” Sözünü düstur edinmeye çalıştım.

Herkesin sevdiği insan kanaatimce rol yapan, mavi boncuk dağıtan, ama sahici ve dürüst olamayan insandır. Herkesin değil, toplumun ve her kesiminde var olan iyilerin ve temiz insanların sevdiği kişi olmayı tercih ettim. Hiçbir kimseye yaranma sevdamız olmadığı gibi hiç kimseyi kırmak ta istemedim, nezaketle ama dirayetle doğru olduğuna inandığım meselelerde hep dik durmaya gayret ettim.

İlçemiz bilindiği gibi, gerek fiziksel şartları, gerek 62 köy 75 mezra kırsal alanı oluşu, gerekse diğer özellikleri itibarıyla geçmişten bu yana çalışılması çok kolay olan bir yer olmamıştır. Çok şükür yine görev yaptığımız sürece gayet adilane ve dirayetle bir idare ortaya koyduk. Gerek geçirmiş olduğumuz iki seçimde, gerekse diğer zamanlarda ciddi hiçbir sıkıntının, vukuatın ilçemizde yaşanmasına kurumlarımızla birlikte müsaade etmedik. Yerine göre zorlu meseleler, projeler, işler, iki önemli seçim yaşanmasına rağmen fedakar arkadaşlarımızla, kurum amir ve memurlarımızla beraber, birlikte çalışarak halkımıza hiçbir sıkıntı yaşatmadık.

Düzgün, kanuna ve usulüne uygun iş yapma mantığını ve ahlakını da oturtmak için gayret sarfettik. Çalıştığımız dönemde şekillenen aşağıdaki hizmetler de, usulüne uyarak, ne kendimizi ne çalışanımızı zor durumda bırakmadan, kimseye boyun bükmeden de gayet güzel işler yapılabildiğini ve düzgün iş ahlakını göstermektedir.

Bütün gayretimizle başta Sayın Valimiz olmak üzere müdürlerimiz, personelimiz, idareci, siyasetçi ve vatandaşlarımız ile yürütmeye çalıştığımız ve bitirmiş olduğumuz çalışmalarımız şunlardır;

1.  Konferans  Salonu                             

2.  Hafız Kız Kuran Kursu                                  

3.  İlçe Tarım Müdürlüğü                        

4.  Tapu Sicil Müdürlüğü                         

5.  İlçe Müftülüğü

6.  Sağlık Meslek Lisesi

7.  Anadolu Lisesi  Pansiyonu

8.  Meslek Yüksek Okulu

Devam eden yatırımlarımız şunlardır:

1.  Gençlik Merkezi (9.9.2014 ihalesi yapıldı)

2.  Toplum Sağlığı Merkezi (İnşaatı devam ediyor

3.  İHL.Bina ve Yurdu (Zemin etüdü yapıldı ihale sürecindedir.

Yine  aynı dönemde uygulanan ve devam eden  Eğitim ve Sosyal Projeler şunlardır.

UYGULANAN PROJELER:  

  • ÖDES (Bilinçli Eller Mutlu Yüzler), 
  • GRUNDWİG (Ziyaret ve Değişim Proğramı),
  • TEDES  Projeleri  uygulanarak tamamlanmıştır.

DEVAM EDEN PROJELER:  

  • EDES (Engellerin Engeli Olalım),
  • Cehaletin Canına Okuyoruz,
  • Taşova’nın Okumuşları Okuyanları İle Buluşuyor,
  • Yuvamız Ömürlük Olsun, 
  •  Çocuklarımızı Kaybetmeyelim, projelerinin uygulamaları devam etmektedir.

2012-2/13 ve 2014 yıllarında: 21 adet içmesuyu, 1 adet Sulama Suyu, 5 adet Menfez yapımı, 2 köyümüzün Asfalt, 5 köyümüzün Stabilize yol yapımı işi, 1 Ortaöğretim Pansiyonu yapım işi, 28 köyümüzün taş parke yapım işi, 1 adet Kaptaj yapım işi, 1 Sağlık Meslek Lisesi binası olmak üzere 65 adet proje hayata geçirilmiştir.

Personelimizle gecesi gündüzüyle, düğünü cenazesiyle, iftarı bayramıyla, ilçemizde boşluk yaşatmadan “Bu bizim işimiz değildir” demeden, olacak her iyi işe yardımcı olmaya çalıştık. Kötülük ve adaletsizlik ve yanlışlıklar karşısında neme lazım deyip dilsiz şeytanlık konumuna düşmedik. Belki bundan ötürü, zaman zaman zorluklar ve iftiralarla karşılaştık. Ama herkes kendine yakışanı yapar, diyerek bu tür mevzularla muhatap olmadık; onları Allaha ve vakti geldiğinde hukuka havale ederek önemsemedik. Biliyoruz ki Hak ve Halk her şeyin doğrusuna aşinadır.

Kurumlarımızın işleyiş ve işlemleri, Vatandaşa hürmetle yaklaşılması, kimden gelirse gelsin, yanlışlıklara prim verilmemesi, kurumsal kültürümüz için önem arz etmektedir. Geçmişten bu yana bu kutsal vazifeyi yapan kıymetli meslek büyüklerimizin yaptıklarının üzerine bir şeyler koymaya gayret ettik, bizden sonra da devam edilecektir.

Şahsen, çalıştığım iki yılı aşkın süre içerisinde, vicdanımı yaralayacak hiçbir işe imza atmadım. Her kesimden, her camiadan çok kıymetli dostlar edindiğim, köylüsüyle, şehirlisi ile gece gündüz hemhal olduğum Taşova’dan gönlüm huzurlu şekilde Kayseri Tomarza’ya geçerken bu şehirdeki, istisnasız herkese hakkımı helal ediyor, herkese huzur ve mutluluklar diliyor, bu ilçenin temiz, dürüst, mert insanlarına Allaha ısmarladık diyorum.

Saygı ve hürmetlerimle, Allaha emanet olun.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKAYMAKAMDAN BELEDİYE SİYASİ PARTİ STK-LARA VEDA ZİYARETİ
Sonraki haberMAÇA DAVET
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581