Kaymakam Çelik, Ramazan Bayramı ve Hemşireler Gününü kutladı

Taşova Kaymakamı    Mustafa Berk Çelik , Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bereket ve huzurun doyasıya yaşandığı, rahmet, mağfiret ve cömertliğin doruk noktasına ulaştığı mübarek Ramazan ayını tamamlayarak, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi paylaşarak, bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Dini bayramlar, birlik ve beraberliğin, barış, kardeşlik ve hoşgörü gibi olguların yaşanmasına vesile olan müstesna günlerdir. Milletçe milli ve manevi duygular ile sosyal sorumluluk bilincinin en üst seviyede yaşandığı dini bayramlarımızı son bir yıldır pandemi nedeniyle biraz buruk bir şekilde yaşasak da hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumak için salgına karşı duyarlı davranmalıyız. Bayramı sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerimizde geçiriyoruz. İleriki yıllarda bayram sofralarımızda beraber olabilmek için salgının yayılmasına hep birlikte engel olmalı, kendimiz ve sevdiklerimiz için bayram günlerinin hüzne dönüşmesine izin vermemeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta vatan savunmasında canını ortaya koyan kahraman Mehmetçiğimiz olmak üzere bu zor günlerde büyük bir gayret ve özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımız, kolluk kuvvetlerimiz ve diğer çalışanlarımız ile tüm İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Yorum Ekle