Amasya İtimat

  Katılımcı Sözlükler Hakkında

  1999 yılında ilk kez katılımcı sözlüklerle tanışmamızın üzerinden 24 sene geçti. Geçirdiğimiz bu 24 senede katılımcı sözlükler ülke gündemine yön verdi. Tarihi birçok popüler sosyal medya sitesinden dahi eski olan bu katılımcı sözlüklerin Türkiye genelinde yüzbinlerce kullanıcısı olduğu biliniyor.

  Geçtiğimiz günlerde katılımcı sözlüklerin atası olarak bilinen bir sözlüğe cumhurbaşkanlığı kararınca erişim engeli getirildi.
  Katılımcı sözlük yazarları interaktif sözlükler listesinde 2.sırada olan normal sözlük adlı bir diğer katılımcı sözlüğe yönelmeye başladı.

  Normal Sözlük, 7 Kasım 2020’de yayın hayatına başlamasına karşın, katılımcı sözlükler arasında oldukça ciddi mesafeler katetti.

  Kendisine ait bir sözlük radyosu bulunan bu platform, aynı zamanda küfürsüz bir konseptte yayın yapıyor.

  Yaklaşık olarak, 30.000 üyesi bulunan normalsozluk, geçtiğimiz sene bir mobil app üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.

  Bu zamana kadar en iyi yerli sosyal medya appi olacağını belirten ve oldukça iddialı olan ekibin, mart ayını takiben mobil app’i yayınlaması bekleniyor.

  Oldukça merak uyandıran app’in yanı sıra normal sözlük mecrasının bir diğer dikkat eden projesi de sözlük kütüphanesi denilen proje.

  Bu projede, normal sözlük üyesi olan herkes kütüphanedeki kitapları ücretsiz olarak temin edebiliyor.

  Her üyenin ayda 1 kitap talep etme hakkı bulunuyor.

  Katılımcı sözlük konseptinde daha önce böyle bir projeye rastlanmadı.
  Projede fazla kitaplar da düzenli olarak köy okullarına gönderiliyor.
  Sizler de normal sözlük üyesi olup dilerseniz kitap temin edebilir, dilerseniz bir köy okulunun kütüphanesine kitap bağışında bulunabilirsiniz.

  Popülasyon olarak, geniş ve renkli bir üye skalası olan bu katılımcı sözlük’te hemen her görüşten yazar bulmak mümkün.
  Sözlük küfürsüz bir konseptte yayın yaptığı için, olan tartışmalar da gayet seviyeli ilerliyor.

  Normal Sözlük yeni nesil küfürsüz topluluk sloganı ile her geçen gün büyüyor. Sizler de bu oluşuma katılıp, dilerseniz radyo yayınlarında kendinizi ifade edebilir, dilerseniz yazarak görüşlerinizi belirtip gündem içerisinde kalabilirsiniz.

  Daha fazlası için : https://normalsozluk.com

  Yorum Ekle