Amasya İtimat

  Kartal Diş Doktoru

  Diş doktoru diş problemlerinin teşhis ve tedavisinden ve ayrıca koruyucu diş bakımı yapmaktan sorumlu bir sağlık uzmanıdır. Diş hekimleri, ağız hastalıklarının teşhisi, önlenmesi ve tedavisi ile diş implantlarının yerleştirilmesi ve diğer restoratif prosedürler konusunda kapsamlı eğitime sahiptir. kartal diş doktoru nereden bulacağınızı bilmiyorsanız alanında uzman hekimler için Ulusoy Diş’ten randevu alabilirsiniz.

  Kompozit Dolgu Nedir?

  Kompozit dolgu diş doktorlarının uyguladığı tedavi yöntemlerinden biridir. Kompozit dolgular, çürük dişleri restore etmek için kullanılabilen diş rengindeki dolgulardır. Kompozit dolgular iki tip malzemeden yapılır: dolgu maddesi ve renkli malzeme. Kompozit dolgu, bir macun oluşturmak üzere birlikte karıştırılan cam veya kuvars tozu ve reçine gibi bileşiklerden yapılır. Kompozit karışıma, doğal diş rengine uygun bir renk vermek için renk materyali eklenir. Bu tedavi için kartal diş doktoru konusunda ulusoydis.com sitesine giderek iletişim kurabilirsiniz ve kompozit dolgu için randevu alabilirsiniz.

  Ne Tür Durumlarda Bir Kompozit Dolguya İhtiyacınız Olabilir?

  Bir diş çürük veya travma nedeniyle hasar gördüğünde kompozit dolgular kullanılır. Diş hekimi, çürük veya hasar görmüş alanları çıkaracak, ardından kalan dişi, pürüzsüz ve diğer dişlerinizle eşit olana kadar şekillendirecek ve parlatacaktır. Yeni dolgu, ultraviyole ışık altında sertleşen özel bir yapıştırıcı kullanılarak dişinize yapıştırılacaktır, bu nedenle dişi delmeye veya gutta perka gibi bir ölçü malzemesi kullanmaya gerek yoktur.

  Ne Tür Kompozit Dolgular Vardır?

  Kompozit dolgular birçok çeşitte olabilir. Bu, kompozit dolgu yaptırdığınız yere göre değişiklik gösterebilir. Kartal’da kompozit dolgu yaptırabileceğiniz bir kartal diş doktoru arıyorsanız bu konuda ulusoydis.com’dan randevu alabilirsiniz. Genel olarak iki ana tür kompozit dolgu vardır. Doktorunuz size hangisinin sizin için doğru olduğu konusunda yardımcı olacaktır.

  Dolaylı ve doğrudan olmak üzere iki çeşit kompozit dolgu metodu vardır. Dolaylı dolgular dişinizin tüm yüzeyi üzerinde porselen kaplamalar kullanırken, doğrudan dolgular diş yüzeyinin sadece bir kısmını kaplar. Her iki tip de dayanıklılık için ultraviyole ışık altında özel yapıştırıcı ile yapıştırma gerektirir, bu nedenle amalgam veya paslanmaz çelik kron gibi diğer dolgu malzemelerine göre daha uzun süre dayanırlar.

  Yorum Ekle