KARLIK YEŞİLTEPE YOL YAPIM VE ONARIM ÇALIŞMASI BAŞLIYOR.

   KARLIK YEŞİLTEPE YOL YAPIM VE ONARIM ÇALIŞMASI BAŞLIYOR.

 

      Taşova  Köy ve Mahalle Muhtarları  Derneği’nin girişimi ile  ilçemizin asfaltsız köylerinin stabilize ve genişletme çalışmaları başladı.

      6 Ekim 2012  günü  Yeni Mahalle  Muhtarı , Dernek başkanı Muhat Muhittin Türköz Dernek Sekreteri  Mustafa Aksoy,Karlık Muhtarı İlyas Avcı,Yeşiltepe Muhtarı Sami Öztav,Karlık Köyü halkından  Kadir Pekdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat’ı makamında ziyaret etti.

       Köy yollarının asfalt olmaması ve bakımının yapılmamamsı nedeniyle şikayetçi olan muhtarlar yol sorunu nedeniyle emekli insanların köye dönmek istemediklerini ve ilçe nüfusunun gitgide  azaldığını belirterek alt yapının tamamlanması ve yolların asfaltlanmasını istedi.

       İl Özel İdare Genel Sekreteri Bolat,” 2012 yılında asfaltlama işi programsızda yok, ancak önümüzdeki yıl asfaltlama programına alabiliriz “dedi. Karsavul –Sıtmapınarı-Karlık-Yeşiltepe yoları ve Çaydibi alt yolunun   3 ayrı ekip halinde başlanacağını söyledi. Muhtarlar heyeti daha sonra  Köy ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Yılmaz  Karanfil’i ziyaret ederek hizmetlerin hızlandırılmasını istediler.

Yorum Ekle