KARLIK 1. TAŞTEPESİ ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Kocaeli Körfez ilçesinde faaliyet gösteren ve yönetimin yoğunluğu Taşovalılardan oluşan Körfez Amasyalılar Derneği, bu yıl ilk defa ilçemize bağlı Karlık köyü Taştepesinde 1. Karlık köyü Harmanlar şenliği düzenledi.

Karlık köyünün yetiştirdiği Türk Halk Müziği sanatçısı Emir Üstün’ün sahne alacağı ve sunuculuğunu Oyuncu Musa Pekdemir’in yaptığı şenliğe;Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Genel meclis  üyeleri, TOKSOY Dernek Başkanı Kazım Özdemir, Taşova Bal Üreticileri Dernek Yusuf Yücel, Sepetli Dernek Başkanı Abdurrahman Çınar, Körfez Amasyalılar Derneği Başkanı Ahmet Çınar ve Kadın Kolları Başkanı Zeynep Coşkun, Gürsulular Dernek Başkan Yardımcısı Ali Zorlu, TOKSOY Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Ödübek, Yeşilırmak Gönüllüleri adına: Recep Meşhur ve Ayhan Üstün, Gökpınar Muhtarı Metin Şahin, Karlık Muhtarı Salim Bahar, Karlık ve çevre köylerden vatandaşlar katıldı.

14 Ağustos 2019 (Kurban bayramının 4. günü gerçekleştirilen şenlik dua okunması ile başladı. Emekli Öğretmen İlyas Özdemir, okuduğu köy temalı şiirlerle etkinliğe renk katarken, Emir Üstün gösterdiği üstün performansla davetlilere farklı bir gün yaşattı.

Şenlik Ağalığını; Karlık Akkişiler mezrasından 4 bin 600 lira bedelle Ahmet Duman kazandı.

Yorum Ekle