KANALİZASYON ÇALIŞMALARI REZİLLİĞİ 2

Samsun İller Bankası Bölge Müdürlüğü’nce geçtiğimiz yıl Güvenç İnşaata ihale edilen kanalizasyon ve yağmurlama suyu ihalesi gelişigüzel bir şekilde devam ediyor.

Daha önce yolun tüm kaldırım ve parke taşları sökülerek yapılan çalışmalar, gazetemizin 17.03. 2014 tarih ve 2438 sayılı nüshasında yayınlanan TAŞOVA’NIN BÜYÜK REZİLLİĞİ KANALİZASYON ÇALIŞMALARI haberi üzerine, sadece çalışma alanı kadar bölümün kazılması şekline dönüşmüştü.

İlçemizin en işlek caddesi olan, Tepe ve Doğu mahallesi ile Uluköy, Çılkıdır,  Dereköy,  Gemibükü,   Mülkbükü ve Andıran köyleri bağlantı yolu Pazarcılar caddesi ile Bağdat caddesinin kesiştiği yere yapılan baks 40 günden beri hala kapatılmadı. Vatandaş yayılan kötü koku ve trafik kazası korkusu nedeni ile endişeli

Telefon ile görüştüğümüz proje sorumlusu,  İller Bankası Bölge Müdürlüğü Yapım İşleri Müdürü Kemal Kaya; “Yüklenici iş yapılan bölümün akabinde kapatılarak, kumlanıp düzeltilmesi gerektiğini, şirket elemanlarının bağlantı veya diğer işlemlerden dolayı para alamayacağını ve bu işlemlerin belediye personeli tarafından ücret mukabilinde yapılacağını” belirtti.

Yetkililerin duruma bir an önce el atıp, vatandaşın mağduriyeti ve şikayetlerini dikkate almalarını bekliyoruz.

AÇIKLAMA:  Yayınladığımız habere dair İller Bankası Bölge Müdürlüğü Yapım ve Uygulamalar Müdürü Kemal Kaya’dan edinilen bilgilerin doğruluğu belirtilmiştir. Çalışmaların devamında işin teslim tarihine kadar yüklenici firmanın da eksikliklerini gidererek,işin tamamlanması konusunda çalışmalar bitene kadar ilçe halkının anlayış göstermesini bekliyoruz. H aber başlığı veaynı haberin içerisinde Yapım ve Uygulamalar Müdürü Kemal Kaya’nın açıklaması ile ilgisi olmadığından hassasiyetini anlayışla karşılıyor, konu ile yakın ilgilerinden ve kamuoyunu aydınlattıkları için İLBANK Bölge Müdürlüğü ekibine teşekkür ediyoruz.

2014-04-30_15-50-03_186 2014-04-30_15-50-26_426 2014-04-30_15-50-32_586

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.