KAHRAMANMARAŞLI ÖĞRENCİLER TAŞOVADA

KAHRAMANMARAŞLI ÖĞRENCİLER TAŞOVA’DA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  uygulanan *Gönül Köprüsü Projesi* kapsamında rehber öğretmenleriyle birlikte Kahramanmaraş’tan ilimize gelen 200 öğrenci grubu 24 Temmuz 2010 Cumartesi günü Boraboy’u  ve  İlçemizi ziyaret ettiler.

İlçemize gelen öğretmen ve öğrenci grubuna İlçe Milli Müdürlüğü tarafından Boraboy’da öğle yemeği verildikten sonra İlçemizin zümrüt gerdanlığı Boraboy gölü çevresi gezdirildi. Akşama yakın saatlerde İlçemize gelen misafir öğretmen ve öğrencilere İlçe merkezimiz gezdirildi ve tanıtıldı. Öğretmenevi bahçesinde akşam yemeği verildi. Öğretmenevi bahçesinde kendilerine meyve ve çay  ikramı yapılan öğrenciler müzik eşliğinde çeşitli oyun ve gösteriler sundular.

Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen programda katılımcı eğitim yöneticilerine ve öğrencilere hitaben bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza  Atasoy “Bir tarih ve kültür şehri olan  Amasya’ya ve doğal güzellikleriyle tanınan İlçemiz Taşova’ya hoş geldiniz” diyerek Gönül Köprüsü projesinin eğitim öğretim faaliyetleri içinde önemli bir uygulama olduğunu belirtti. “İyi ki geldiniz, iyi ki bu güzellikleri bu proje sayesinde gördünüz”  diyerek bu organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti. Katılımcı Öğretmen ve öğrenciler de Taşova’da gördükleri misafirperverlikten dolayı çok memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler. Misafir öğretmen ve öğrenciler akşam saatlerinde ilçemizden ayrıldılar.

resimler: tasova.net ten alınmıştır.

 

Yorum Ekle