Amasya İtimat

KADIN?

Adem Ulaş

☆☆Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır.

☆☆Kadın; denizin dibindeki inci, parlaklığıyla gözleri alan yakuttur. Küçük şeylerden mutlu olan, mutlu olduğunu da, mutlu olmasına sebep olanı da unutmayandır.
Hep zarar gören ama kimseye zarar vermeyen kişidir. Çilekeştir. Zillete düşendir. Bir kenara itilen, canı çıkana kadar dövülendir. Her kabağın başına patladığı yazgısı kara talihsizlerin talihsizidir. Allah’ın kadını bir emanet olarak verdiğini unutan adamlara adam olmadıklarını anlatan sessiz aktörlerdir.

☆☆Şehit tabutuna sarılmış gözyaşı döken şehit anasıdır. Asla katillere boyun eğmeyen, bebeği sırtında Kurtuluş Savaşına mermi taşıyandır. En asil alın terinin en muhteşem sahibidir. Benim bu satırları yazıyor olmamın vesilesidir. Canımın içi, gözümün bebeğidir. Gözünden damlayacak bir tek yaşa ömrümü feda edeceğim kişidir. Gönül bahçemde açan rengârenk güllerin arasındaki en güzel çiçektir.
İnsan olmanın vesilesidir. Havva’dır kadın. Sevgilinin can damarı Amine’dir. Latife eş Hatice’dir. Bir iffet abidesi Meryem’dir.

☆☆Erkek egemenliğinin son bulduğu, kadın katliamlarının olmadığı ve kadınların istediği gibi kendini hür ve özgür ifade edebildiği bir gelecek umuduyla. Evlenince düzelir diyerek dengesiz, terbiyesiz, saygısız, ahlaksız, huysuz, psikolojik sorunları olan evlatlarınızı sakın evlendirmeyin !
Sizin eğitemediğinizi, başkasının kızı hiç eğitemez.
Kadınlar rehabilitasyon merkezi değil !
Altı üstü bir adam olacaksın. Onu da olamıyorsan geberin daha iyi, bir gün değil dünya döndükçe her günleri kutlu ve mutlu olsun saygı değer özel muhteşem varlıklar olan kadınların. Madem adı kadınlar günü…

☆☆İyi ki varsınız beşiktekinden bastonla yürüyenine kadar tüm kadınların ve kadın adayı gonca gül kızlarımızın hepsinin bu günü kutlu olsun… Hediye olarak hepinize yakışır bir dünya diliyorum.. Solmasın ne yüzünüz ne de ömrünüz..

Yorum Ekle