Kadın Hakları ve Toplumdaki yeri konulu Panel düzenlendi

İlçemiz Kaymakamlığı himayesinde Taşova Gençlik Merkezi tarafından “Kadının Eşitlik ve Özgürlük Haklarıyla Toplumdaki Yeri” konulu panel düzenlendi.
        11 Mart 2020 Çarşamba günü Müftülük Toplantı salonunda saat 11.00’de başlayan Panele, Kaymakam Mustafa Berk Çelik, Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve bayan daire amirleri katıldılar.
        Panelde, ‘Kadın ve Kadının Değeri’ konusunun paylaşımı; Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Semra Güler, ‘Kadınların Temel Hakları’  Avukat Emine Özcan Özdemir, ‘Girişimcilik’ konusu ise Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Amasya İl Koordinatörlüğü Proje Başvuru Birim Amiri Dilara Sezgin tarafından sunuldu.
        Kaymakam Mustafa Berk Çelik, panelde yaptığı konuşmada kadınlarımızın toplumumuzdaki değerinin her zaman en yüksekte olması ve sadece bir gün değil her gün hatırlanmaları gerektiğini, onların her alanda her sektörde yer almasının kalkınmamızda büyük önem taşıdığını  belirterek kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü bir kez daha kutladı ve panelde bilgilendirme yapan alanında uzman  konuşmacılar ile  katılım sağlayan kadınlarımıza teşekkürlerini iletti.

Yorum Ekle