JANDARMADAN GEMİBÜKÜ İÖO ÖĞRENCİLERİNE KARNE HEDİYESİ

JANDARMADAN GEMİBÜKÜ İÖO ÖĞRENCİLERİNE KARNE HEDİYESİ

TAŞOVA Jandarma karakol komutanlığında görev yapan Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT öncülüğünde “Toplumsal Gelişime Destek Faaliyeti” kapsamında Gemibükü Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine karne hediyesi olarak eğitim materyali ve giyecek desteği sağlandı. Aynı faaliyet kapsamında daha önce de İlçemiz Devre Köyü İlköğretim Okulu, Yeşiltepe Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine eğitim materyali ve giyecek desteği ve Ballıdere Yatılı İlköğretim Bölge Okulu müzik korosu öğrencilerine de kıyafet desteği sağlanmıştı.

Temin edilen eğitim materyalleri ve giyecekler Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY, Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT, Gemibükü Köyü İlköğretim Okulu Öğretmeni Gökhan YILMAZ ve Karsavul  Köyü Muhtarı Sinan YILMAZ’ın katılımıyla yapılan bir program ve okul ziyaretiyle yapıldı. Okulda yapılan programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali  Rıza ATASOY “ Ankara Mamak Vehbidinçerler İlköğretim Okulundan öğrencim olan Yasin Astsubay tarafından toplumsal gelişime destek faaliyeti kapsamında bu sene dört köy ilköğretim okulu öğrencilerine eğitim desteği sağlandı. Kendisi çalışkan, başarılı, çevresine duyarlı ve vefalı bir öğrencimdi. Yıllar sonra Taşova’da karşılaşarak bir eğitim faaliyeti nedeniyle birlikte olmaktan çok mutlu oldum ve gurur duydum. Öğrencim Yasin Astsubay başka bir şehre atandığından önümüzdeki günlerde İlçemizden ayrılacaktır. Yeni görev yerinde de başarılarının devamını dilerken, bu önemli faaliyet kapsamından kurumlarımıza sağladığı katkılarından dolayı öğrencilerimiz adına kendisine teşekkür ediyorum ve siz sevgili öğrencilerime de güzel bir yaz tatili geçirmeniz temennisiyle başarılar diliyorum” dedi. Ve eğitim kurumlarımıza sağladığı destek ve katkılardan dolayı Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT’e bir teşekkür plaketi takdim etti.

Öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yapan Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT de “İlköğretim öğrenciliği dönemimden öğretmenim olan değerli İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle  yıllar sonra Taşova’da karşılaşmış olmaktan ve böylesine kutsal bir eğitim hizmeti nedeniyle sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum ve bu tesadüf benim için gurur verici bir durumdur. Ben de benim ve birçok arkadaşımın yetişmesinde büyük emeği olan İlçe Milli Eğitim Müdürü, saygıdeğer öğretmenime teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin de öğrenim hayatınızda çok çalışarak başarılı olmanızı diliyorum” dedi.

Gemibükü Köyü İlköğretim Okulu Müdür Yetkili Öğretmeni Gökhan YILMAZ ve Karsavul Köyü Muhtarı Sinan YILMAZ da İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT’e  İlçemize yaptıkları hizmetlerinden ve her türlü maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti.

haber:ilçemillieğitimmüdürlüğü

Yorum Ekle