Amasya İtimat

JANDARMA KARAKOLUNUN MİSAFİRLERİ VARDI…

2013 yılında kapatılan Esençay Jandarma karakolu aynı yerde 2021 Şubat ayında tadilat yapılarak yenden  hizmete girmişti.

Esençay’ın yetiştirdiği değerlerden Gazimiz Emekli Tuğgeneral Şerafettin Kaplan ve Milli Eğitim Bakanlığı emekli Başmüfettiş   Uğur Şahin’in gayretleri ile Esençay Jandarma Karakolu eski binası olarak yeniden hizmete hazır hale getirilmişti.

10 Nısan  2021 Cumartesi günü gerçekleştirilen  ziyarete;   Emekli  Tuğgeneral Şerafettin Kaplan,  İstanbul’da faaliyet gösteren Esençay Dernek Başkanı  Ahmet Usta , Esençay muhtarı Selahattin Önder katıldılar.                                                                         Dernek Başkanı Usta ziyaret sonrası yaptığı açıklamada:    ‘T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı imkan ve kabiliyeti ile önceki hizmet binasında yapılan güçlendirme, onarım ve yenileme çalışmaları tamamlanan Esençay Jandarma Karakolu Komutanlığı’na; Emekli Tuğgeneral Sn. Şerafettin Kaplan komutanımız, Esençay Köyü Muhtarımız Sn. Selahattin Önder ile birlikte desteğini esirgemeyen tüm Esençaylı hemşerilerimiz adına hayırlı olması dilek ve temennilerimizi iletmek üzere mütevazı bir ziyarette bulunduk.’ 

Yorum Ekle