Amasya İtimat

İyilik Hareketi Selçuklu köyü Geydoğan Köyü ve Mahallelerde..

10 Nisan 2020 tarihinden beri faaliyetlerini sürdüren İyilik Hareketi, Horasan Erenlerinden Geydoğan Baba’nın türbesinin bulunduğu Geydoğan Köyünü ziyaret ederken, bir taraftan da sosyal medya çalışmaları ile Taşova Merkezinde yardım çalışmalarına devam ediyor.

Geydoğan Köyü Muhtarı İlhami Köybaşı; bu güzel gönül seferberliğine köyümüze geldiği için için teşekkür ediyorum.

Köyümüzün tanıtımı açısından da bu tarz ziyaretler önemli. Korona’dan inşallah tüm dünya kurtulur ve bir dahaki Ramazan iftar sofraları şenlenir dedi.

İyilik Hareketi ile gezilere katılan Diş Hekimi Muhammed Çakmak ise; Türk İnsanının yardımlaşma dayanışma ruhunu her yerde görebiliriz, böyle bir dayanışma ruhuna herkesin destek olması da ayrı bir güzellik. Ramazan bir nevi de yardım ayıdır. Allah herkesten razı olsun diyerek yardımseverlere de teşekkür etti.

İyilik Hareketi 3 gün içerisinde yerel esnaflardan alınan gıda ve ürünlerle yaklaşık 200 koli ve 200 hediye çekini de bu sürede dağıttı.

Yeni Mahalle Muhtarı Alim Turan’da ziyaret edilerek ihtiyaç sahipleri halkında bilgiler alınırken.

Sosyal Medya yoluyla Engelli iki evladımız Efe Şahin’in istemiş olduğu tablet ve Efe Kurtar’ın yine talebi olan Fenerbahçe Forması ve Bayrağı da çocuklara hediye edildi.

Dağıtıma Eski Nizamı Âlem Ocakları Başkanı Sefa Gültekin ve Eski Ülkü Ocakları Başkanı Mahir Demirbaş’ta katılarak iyilik hareketine destek verdiler.

Yorum Ekle