Amasya İtimat

İyiliğin yolu İsmail Fakirullah Hazretlerinin Şehrine düştü..

İyiliğin yolu İsmail Fakirullah Hz. nin Şehri Siirt’e Düştü..

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı, şair yazar ve TGRT FM eski programcılarından Kasım Alper Özdemir Siirt Kurtaranlı çocukları ziyaret etti.

Evliyalar diyarı Tillo’da İsmail Fakirullah Hz ve İbrahim Hakkı Hz. Türbesini ziyaret eden Özdemir Siirt’te İhlas Haber Ajansı ve Yerel Basına da açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan, Makedonya, Senegal ve Suriye’nin yanı sıra Türkiye’nin bir çok şehrinde bulunan çocukları ziyaret edip çeşitli hediyeler vererek Türkiye’de farkındalık oluşturan eden İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir Siirt’in Kurtalan ilçesinde Fatih İlkokulu’da bir iyilik hareketine daha imza attı.

Özdemir, ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileriyle sınıflarda buluşup çocuklara hem test kitapları, bot, mont, atkı ve bere hediye ederek bol bol sohbet ederek çocukların sevincine ortak oldu.

Anadolu’da Balkanlarda Makedonya, Suriye ve Azerbaycan olmak üzere iki yüz civarında köyü iki yılda gezdiğini ifade eden İyilik Hareketi öncüsü Kasım Alper Özdemir, “Yolumuz Amasya’da başladı sonrasında Diyarbakır’a kadar uzadı.

Bugünde doğunun incisi şehirlerden medeniyetler diyarı, İbrahim Hakkı Hz. için büyük önem ifade eden Siirt’e düştü.

“Çocukların olduğu her yer bir başka güzeldir ”

‘Çocukların olduğu her yer cennettir’ parolası ile Siirt Kurtalan’da Fatih İlkokulu’nda çocuklarla buluştuklarını söyleyen Özdemir, hem iyiliği hem de sevgiyi paylaştıklarını söyledi.

Özdemir, “İyiliğin bulaşıcı olduğuna inanıyoruz onunda bugün meyvesini her gittiğimiz yerde görebiliyoruz.

Bu anlamda bizim çocuklarla bir araya gelmemize vesile olan İyilik Hareketi Gönüllülerimize teşekkür ediyorum.

Onların desteği olmasaydı belki bugün bu iyilikler ve güzellikler olmayacaktı. Bizim yolumuz aşk, yolumuz sevgi, yolumuz umut, yolumuz inanç.

Ayrımın gayrının olmadığı bir kardeşlik projesi olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz; dedi.

Fatih İlkokulu Müdürü Mahmut Eroğlu ve Özdemir’i okula davet eden sınıf öğretmeni Mehmet Sağlam ise İyilik Hareketi gönüllülerine ve Şair Özdemir’e teşekkür ettiler.

Öğrencilerden Zeynep Özdemir ve Yusuf Kaplan ise çok güzel şiir dolu bir gün yaşadıklarını söyleyerek hediyeler için İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ne teşekkür ettiler.

Öğrenciler Kasım Alper Özdemir ile şiir sohbeti yapıp okul önünde hatıra fotoğrafı çekildiler..

Özdemir Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Edip Deniz’i de makamında ziyaret ederek İyilik Hareketi gönüllülerinin Siirt faaliyetlerini de anlattı.

Yorum Ekle