Amasya İtimat

İstanbul’un Fethinin 570. Yılı Kutlama Programı

Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun hazırlamış olduğu İstanbul’un fethinin 570. Yılı kutlama programı davetlilere sunuldu.

“Fetih 1453” adlı etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer yaptığı selamlama konuşmasında,

“Türklerin tarihinde hiçbir zaman işgal olmamıştır, sadece fetih vardır. İstanbul’u almak, yirmi bir yaşında Müslüman bir Türk komutan olan Fatih Sultan Mehmet Han’a nasip olmuştur. Türkler ilk zamanlarda bir yurt edinmek için fetihler yapmış ancak Türkler İslam’la müşerref olduktan sonra İslam’ı yaymak ve Allah’ın adını farklı coğrafyalarda duyurmak için fetihler yapmıştır. Türk milleti tarihin her döneminde zalimlerin karşısında mazlumların yanında yer almıştır. Bu kutlu fethin 570. yılını kutluyorum” dedi.

Program, İmam Hatip Lisesi hafız öğrencisi Ahmet Emre Aydın tarafından Kuran-ı Kerim okunması, Edebiyatçı Yazar Emekli Öğretmen Ömer Celep’in İstanbul’un fethi hakkındaki anlatımı ve yine öğrencilerin hazırladığı tiyatro, öğrenci korosunun marş sunumu ile sona erdi.

Program sonrası Okul Müdürü Kemal Vehbi Onay, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Kutlama programına Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, okul müdürleri, daire ve kurum amirleri, parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

.

.

Okulun Web Sayfasında Yıllara Göre Etkinlik Arşivi İçin (TIKLAYINIZ)

.

Yorum Ekle