Amasya İtimat

İstanbul’da Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

0
810

İstanbul Başakşehir’de geçtiğimiz yıl hizmete giren Özel Başakşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurucu Ortağı Dursun Uysal gazetemize faaliyetleri hakkında bilgi verdi:

”Biz 2 yılı aşkın süredir alanında uzman, merkezine çocuğu alarak eğitim programını yapılandıran, yenilikleri yakından takip ederek kendini geliştiren bir o kadar da güler yüzlü kadromuz ile kıymetli velilerimize ve birbirinden özel çocuklarımıza geniş kapsamda hizmet vermekteyiz.

Kurumumuzda bireysel ve grup dersleri şeklinde;
▫️Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,
▫️Evde Fizik Tedavi Hizmeti
▫️Duyu Bütünleme
▫️Otizm
▫️Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu,
▫️Özgül Öğrenme Bozukluğu (Okuma Bozukluğu (Disleksi), Yazma Bozukluğu (Disgrafi), Aritmetik Bozukluğu (Diskalkuli), Sözel Olmayan Öğrenme Bozukluğu)
▫️Zihinsel Yetersizlik
▫️Gelişimsel Takip ve Destek (Çocuk Testleri)
▫️Dil – Konuşma Bozukluğu
▫️İşitme Eğitimi – İşitsel Rehabilitasyon
▫️Sosyal Beceri Eğitimi
▫️Davranış Problemi
alanlarında hizmet vermekteyiz.
Özel eğitim öğrencilerin var olan potansiyellerini ve yeteneklerini geliştirmeyi hedefler. Bunun yanı sıra yetersizliğin engele dönüşmesini önleyecek müdahaleler içerir.

Biz, Özel Başakşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon ailesi olarak çocuklarımızın erken çocukluk yıllarından başlayarak onların hem gelişimlerini takip etmekte hem de problem durumlarına müdahale etmekteyiz.

Müdahale programlarımızı oluştururken öncelikle ailemiz ile görüşür gerekli bilgileri alır daha sonra çocuğumuzu bireysel değerlendirmeye alarak tamamen onun ihtiyaçlarına yönelik bir program hazırlarız.

Programımızın içeriğini çocuğun her duyusuna hitap edecek çeşitlilikte oluşturmaya gayret ederiz ki eğitimde kalıcılığı sağlayabilelim. Seanslarımızda eğitici oyunlara bol bol yer veririz. Çünkü çocuklar oyunla öğrenirler. Oyunla kendilerini rahat, güvende hissederler.

Yenilikleri takip etmekteyiz, öğrencilerimiz için faydalı olacağını düşündüğümüz eğitim programlarını bünyemize dahil etme gayretindeyiz.

İşimiz çocuk ve onun yüksek yararı. Her çocuk farklıdır her çocuk aynı düzeyde başlamayabilir hayata ama bizler aradaki farkı en aza indirme gayretindeyiz.

Yani kısaca diyebiliriz ki; çocuklarımız keşfedilmemiş birer elmas gibidir, bizler uzman kadromuz ve yöneticilerimiz ile elimizden gelenin en iyisini yaparak çocuklarımızdaki o parıltıyı ortaya çıkarıyoruz.

Başakşehir’de özel gereksinimli çocuklarımız için Başakşehir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini devir aldım, hemşehrilerimizi ziyarete bekliyoruz
Adresimiz: Kayabaşı mahallesi Gökçeada caddesi Güzelbahçe Güzelbağ konutları sitesi y:2-3-4
Başakşehir/İstanbul”

Istanbul doğumlu aslen Taşova Karsavul köyü Çamaltı mahallesi (zana)nden İstanbul Arel Üniversitesi mezunu Uzman fizyoterapist Dursun Uysal’ı kutluyor, görevinde başarılar diliyoruz. 

Yorum Ekle