Amasya İtimat

İŞADAMI YILMAZ AMASYA’DA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Aslen ilçemiz Güngörmüş (Kadimköy) köyünden  İş insanı Arif  Yılmaz, 20 Mart 2023 Pazartesi günü Cumhuriyet  Halk  Partisi Amasya İl teşkilat binasında  saat 15.00’de CHP’den Amasya milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Yılmaz’ın açıklaması: “Sayın İl Başkanım, partimizin değerli yöneticileri, değerli basın, kıymetli hemşerilerim.
Sözlerime başlarken on bir ilimizi etkileyen deprem felaketi ve birkaç gün önce Şanlıurfa ilimizde yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden yurttaşlarımız için başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Yirmi bir yıldır ülke yönetimine hakim olan AKP iktidarı ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda bir çok sosyal, siyasal sorunlarla boğuşur bir duruma sürüklemiştir.
Hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı yok edilmiş, eğitimin laik bilimsel temeli terk edilmiş, tarım, hayvancılık ve sanayi destek ve teşviklerinden vaz geçilmiş üreten değil tüketen bir toplum yaratılmıştır. Tarımda kendi kendine yeten bir ülkeden, buğdayı, nohutu, fasulyeyi, ayçiçeğini, ve hatta samanı bile ithal eden bir ülke durumuna gelinmiştir.
Dış siyasetteki bölgesel politika, Recep Tayyip Erdoğan’ın otuz yedi kez tekrar ettiği ortadoğu projesinin eş başkanı olarak Amerikan emperyalizminin planlarına göre şekillendirilmiş ve sonuç itibari ile de itibarsız, sözüne ve dostluğuna güvenilmeyen bir ülke durumuna düşülmüştür.
Sevgili hemşerilerim.
Bütün bunları liyakatsiz yöneticilerin beceriksizliği ile ifade etmek yanlış olacaktır. Bütün bu yaşadığımız olumsuzlukların nedeni iktidarın iradesini halkın mutluluğu ve refahı yönünde değil, uluslararası şirketlerin ve siyaset lobilerinin çıkarları doğrultusunda koymasındandır.
Çözüm ucube tek adam rejimi yerine hukukun üstünlüğüne dayalı, bütün kurum ve kuralları ile inşa edilmiş parlementer demokrasidedir.
Çözüm kin ve nefretin yerine sevgiyi, kavganın yerine barışı, ötekileştirmenin yerine birlikteliği ve toplumsal dayanışmayı geliştirmenin,
Çözüm tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa halkçı ve kamucu bir anlayışla üretimi, gelişimi ve hakça bölüşümü sağlayacak bir yönetim anlayışının hakim kılınmasındadır.
Bunu sağlayacak güçte Cumhuriyet Halk Partimiz ve onun öncülüğündeki Millet İttifakıdır.
Bu yolda Cumhuriyet Halk Partimizin kararlı ve yürekli lideri, halkın umudu 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na  yol arkadaşı olmak için Amasya Milletvekilliğine aday adaylığı olduğumu açıklıyorum.
Eğer, hak haksızlıktan yüce,
Sevgi nefretten üstün,
Aydınlık karanlıktan güçlüyse,
Çaresi yok dostlar BİZ KAZANACAĞIZ.”

Yorum Ekle