İŞADAMI MEHMET SARI KURBAN BAYRAMINI BABA OCAĞINDA GEÇİRDİ

        MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI, Kurban Bayramı münasebetiyle gittiği memleketinde dostları, sevenleri, siyasetçi , işadamları ve vatandaşlarıyla bir araya geldi.

        Öncelikli olarak Taşova Kaymakamlığı, ilçe emniyet müdürlüğü, ilçe jandarma komutanlığı ve diğer kurum başkan ve müdürleriyle bayramlaşan Sarı, vatandaşlar ile de bayram sohbetlerinde bulundu. Uluköy kasabasında kesilen kurbanlıklar ile de bizzat ilgilenen Mehmet Sarı, kendisine bayramlaşmak için gelen yüzlerce hemşehrisini de hoşsohbeti ile ağırladı. 

 

      Uluköy’de gençler ve çocuklarla da bayramı ayrı bir havada teneffüs eden Sarı , çocukların harçlıklarını da vererek bayram geleneklerinin yaşatılması gerektiğini hatırlatmış oldu. Bayramların olmazsa olmazı aile büyüklerini ziyaret eden Sarı, mezarlıkları ve ebediyete göç eden dostlarını da unutmadı.Bunların başında dava arkadaşı çok sevdiği  Ali Kirami KARA’yı da kabri başında ziyaret etti, dualar okudu. 

      Mehmet Sarı Bursa’dan gelen çok önemli ziyaretçisi eski içişleri ve devlet bakanı Mehmet Gazioğlu ile de bizzat ilgilendi. Sarı ve Gazioğlu geçmiş yılların siyaseti ile günümüz siyasetini geniş geniş tartıştı.

    Amasya’nın tarihi dokusundan, siyasi havasına, doğal güzelliklerinden insanındaki misafirperverliğe , yetişen ürünlerinden mutfakta pişen yemeğine varıncaya kadar  misafirlerine anlatan Sarı, Amasya Türkiye’nin küçük bir kopyası dedi. Eşi ve oğlu ile Amasya’yı dolaşan Gazioğlu   Mehmet Sarı’nın konukseverliği ve sohbeti ile ayrı bir mutluluk duyduğunu belirtti. Eski bakan Gazioğlu Sarı’ya siyasette kaderin öneminin büyük olduğunu dile getirirken; siyaseti 3 kelimeyle özetledi. Bu 3 kelime;  inanç, itimat ve inat diye ekledi. Bu 3 faktör siyasette çok önemlidir diyerek, İstanbul’da görüşmek ümidiyle Sarı ile vedalaştı.

     Bayramların değişmez yanı ise çocuklar, Sarı çocukları da harçlıklarını vererek sevindirdi. Esnaf ve Taşovalı dostlarla sohbet eden Sarı bol bol eski bayramlardan söz etti. Kurban satış yerinde satıcılarla sıkı pazarlığa giren Mehmet Sarı satıcılarıda memnun etmesini bildi.Kurban kesimini Mehmet Sarı’nın dayısı eski muhtar Hüseyin Aslan yaptı

 

     Taşova’nın 80 yıllık emektar işadamı Ali Özer’i de ziyaret eden Mehmet Sarı , kendisinden çok şey öğrendiğimiz değerli büyüğümüze Allah uzun ömürler versin dedi.

Yorum Ekle