İMAM HATİP LİSESİ PANSİYONUNDA YANGIN ÇIKTI

 

         İMAM HATİP LİSESİ PANSİYONUNDA YANGIN  ÇIKTI


 


      İmam Hatip  Lisesi  pansiyonunda  elektrik kontağından çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.


     26 Aralık 2011 Pazartesi günü saat 22.30 sularında okul  pansiyonunun girişinde bulunan elektrik panosundaki  elektrik kontağından çıkan yangın  pansiyonda kalan öğrencilere korkulu dakikalar yaşattı.Elektrik kablolarının yanması ile çıkan yoğun dumandan etkilenen  4  öğrenci  ambulanslarla Taşova  Devlet Hastanesine  kaldırıldı. Yangın mahalline  itfaiyenin gelmesi ve pansiyon görevlilerinin de yardımı ile mal ve can kaybı olmadan pansiyon  kısa sürede boşaltıldı.


     Çevredeki konutlarda oturan  insanlar,  nöbetçi öğretmenler ve bazı veliler öğrencileri sakinleştirmekte güçlük  çekti. Öğrenciler korku ve panik içerisinde   yakınlarını telefonla arayarak çaresizce bekledi.Yangında ana bina ve pansiyon binasının elektriklerinin kesik olması  gecenin geç saatlerine kadar öğrencilerin yatacak yer sıkıntısı , İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy’un  talimatı ile YIBO’ya taşınarak giderildi.


     Elektrik panosunda oluşan yangının,  binanın elektrik kablolarının yeterli olmadığı  nedeniyle  çıktığı tahmin ediliyor.Ayrıca  yangını söndürmek için öğrencilerin müdahalesi ,yeteri kadar yangın tüpünün olmaması, yangın sonrası acil aydınlatma  dahi yapılamadı.Tam bir  yetersizliğin  yaşandığı  bu üzücü olayın bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

Yorum Ekle