İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Köy Okulunu Unutmadı

Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kardeş okul projesi kapsamında Kavaloluğu köyü ilkokulunu ziyaret etti.

Ziyarette Şehir Bekir Özdemir İmam Hatip Lisesi Öğrencileri ilkokul öğrencilerine kırtasiye malzemeleri ve hikaye kitapları hediye ederken okul müdürü Onay ise ilkokul öğretmenine diz üstü bilgisayar hediye etti.

Amaçlarının köyde okuyan çocukların yanlarında olmak olduğunu belirten okul Müdürü Kemal Vehbi Onay; “Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak Kardeş okul olarak belirlediğimiz Kavaloluğu köyü ilkokuluna öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte ziyaret ettik. Ziyarette hem küçük yavrularımızla hoşça vakit geçirip birlikte köyü gezdi.Küçükte olsa hem okulumuzun hem de çocukların bazı ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Bu etkinlikler sayesinde öğrencilerimizin sosyal sorumluluk duygularını artırmasını amaçlıyoruz.Bu sayede insanların paylaştıkça daha mutlu olduğunu görmüş olduk ayrıca da köyde okuyan çocuklarımızın yalnız olmadıklarını göstermiş olduk” dedi.

Yapılan ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını belirten  Kavaloluğu köyü ilkokulu  öğretmeni Birsen Durukan; “Bu tür ziyaretler çocukların gelişimi için çok faydalı olmaktadır. Değişik etkinlikler sayesinde de özgüvenlerinin artacağına inanıyorum. Bu güzel etkinlikte emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize canı gönülden teşekkür ederiz ” dedi.

Ziyarette Okul Müdürü Kemal Vehbi Onay’a öğretmenler Elif Demirkan,Eren Baloğlu ve Fatma Sobacı eşlik etti.

 

 

Yorum Ekle