Amasya İtimat

İLK DERS ZİLİ 8 EYLÜL 2008 PAZARTESİ GÜNÜ ÇALDI

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki okullarda 2008-2009 eğitim öğretim yılı 08 Eylül 2008 Pazartesi günü başladı. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de 32 ilköğretim okulu ile beş ortaöğretim kurumunda yaklaşık 6 bin öğrenci büyük bir heyecanla ders başı yaptı.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, 08 Eylül 2009 Pazartesi sabahı Taşova Anadolu Lisesinde eğitim öğretim yılının ilk açılış programına katıldı. Burada bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Atasoy, genel olarak Taşova’nın eğitim öğretim durumuyla ilgili bilgi verdi.


Bu sene Anadolu Lisesine kayıt yaptıran öğrenciler ile ilçemize yeni atanan öğretmenlere hoş geldinizderken, Anadolu liselerinin ortaöğretim sisteminin en önemli kurumlarından olduğundan bahisle, buralara gelen öğrencilerimize en kaliteli eğitim hizmetini sunmanın gayreti içinde olduklarını, Bunun karşılığında öğrencilerden çok çalışmak ve başarı bekliyoruz şeklinde konuştu.


 İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy ilçemizdeki tüm okul ve kurumlarda görev yapan eğitim çalışanlarıyla her kademedeki öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarı dileklerini iletti. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü başkanlığında bir grup okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler tarafından Atatürk Anıtına “İlköğretim Haftası” çelengi konuldu.


İlköğretim Haftası kutlama etkinlikleri bu sene 15-19 Eylül 2008 tarihlerinde yapılacak olup, bu kutlamalar kapsamında 16 Eylül 2008 Salı günü Atatürk İlköğretim Okulu Müdürlüğü tarafından okul bahçesinde bir program düzenlendi. İlçe Kaymakamı  ve protokol başta olmak üzere veliler, öğretmenler ve öğrenciler programda hazır bulunacaklar.


 Biz de yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, ilçemize, öğretmen ve öğrencilerimiz ile velilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.